Android 11 Kullanım Oranı, Android 10’un Gerisinde Kaldı

Android 8'den sonra pek bir fark göremiyorum. Artık yeni sürümler birbirinin aynısı gibi geliyor.
Bence 7 ile 8 tamamen aynıydı. Adamlar sadece birkaç simgeyi değiştirmişti. Bildirim paneli de gri yerine beyazdı. 9-10-11 görünüş olarak o kadar fark olmasa da tonlarca gelen yeni özellik var. Android artık oturdu yerine sonuç olarak. En azından biz değişiklikler görüyoruz. iPhone kullananlar 8 senedir neredeyse aynı görünümlü OS kullanıyorlar :D Yeni android 12 gerçekten güzel, bayağı değiştirdiler. Ben 12 kullanıyorum ve gerçekten animasyonlar büyüleyici.
J7 gibi cihazlar hala kullanılabiliyor, eski cihazların depolaması az olduğu için Android yükseltmesinin yapılmaması normal bir durum
Daha çok RAM ve İşlemciden dolayı. Aynı zamanda Samsung yılda 495 yeni model çıkardığı için orta/alt segmente çok az ya da çok gecikmeli destek veriyor.
Tabii ki de.

Gerçi asıl sebebim o değil. /system_root dolduğundan Gapps flashlayamıyorum. ADB Sideload ile oluyor mu bilmiyorum. Magisk Manager'da da ramdisk ve A/B'ye hayır yazıyor. Magisk'i de flashlayamıyorum. Farklı yöntemi var galiba.
Benim de eski telefon öyleydi /system'i genişleteyim diye hardbricklemiştim :D Qport sağ olsun kurtardı telefonu da...
Android 10 destekleyip 11 desteklemeyen kaç cihaz var?
2019 ve öncesinde çıkmış telefonların %99'u.

2019 ve öncesinde çıkmış telefonların %99'u.
2019'da çıkmış Samsung Galaxy A50 Android 11'i destekliyor.
2015'te çıkmış Sony M4 Aqua Android 11'i desteklemiyor.

Android 10'u destekleme şartı koydum. Tam anlatamadım sanırım.

Kaldı ki telefonlardan pek anlamam. Gerçek bir soru değildi o. Millet Android 11'e güncelleyebilecekken güncellemiyor demek istemiştim.

2019'da çıkmış Samsung Galaxy A50 Android 11'i destekliyor.
2015'te çıkmış Sony M4 Aqua Android 11'i desteklemiyor.

Android 10'u destekleme şartı koydum. Tam anlatamadım sanırım.

Kaldı ki telefonlardan pek anlamam. Gerçek bir soru değildi o. Millet Android 11'e güncelleyebilecekken güncellemiyor demek istemiştim.
O zaman 11'e güncelleyebilip 10'da kalan demek istediniz heralde, siz 10 destekleyip 11'i desteklemeyenleri sorunca ben de öyle cevap verdim yani sorduğunuz soruya cevap verdim :D . Ben de hepsi demedim zaten. 2018'den kalma telefonlardan da 11'i destekleyen var. Ama 2019 ve öncesinde dediğim gibi %99 değilse bile %95i desteklemiyor.
Benim telefona gelmicek sanırım. Neyse ROM yüklemek için bahanem oldu.
AOSP Custom ROM canıdır beaa hele ki Xiaomi telefonun varsa :D

O zaman 11'e güncelleyebilip 10'da kalan demek istediniz heralde, siz 10 destekleyip 11'i desteklemeyenleri sorunca ben de öyle cevap verdim yani sorduğunuz soruya cevap verdim :D Ben de hepsi demedim zaten. 2018'den kalma telefonlardan da 11'i destekleyen var. Ama 2019 ve öncesinde dediğim gibi %99 değilse bile %95'i desteklemiyor.
2 seferdir ters söylediğimi şimdi fark ettim. Kusura bakmayın. Fazla ders çalışmanın yan etkisi olsa gerek.

O zaman 11'e güncelleyebilip 10'da kalan demek istediniz heralde, siz 10 destekleyip 11'i desteklemeyenleri sorunca ben de öyle cevap verdim yani sorduğunuz soruya cevap verdim :D . Ben de hepsi demedim zaten. 2018'den kalma telefonlardan da 11'i destekleyen var. Ama 2019 ve öncesinde dediğim gibi %99 değilse bile %95i desteklemiyor.

AOSP Custom ROM canıdır beaa hele ki Xiaomi telefonun varsa :D
Samsung A50 ne yazık ki. Bootloader kilidi açınca bile uyarı veren bir marka. KnoX kilidi gibi saçmalıklarıda var.

Bana güncelleme gelince direkt yüklemiştim 11'i. Şu an da 12'yi bekliyorum geldiği an yükleyeceğim. Bu oran enteresan biraz. Bende aşırı üşengecim ama telefonumu güncel tutuyorum.

Geri
Yukarı