Çözüldü Android 12'ye geçiş sonrası kilit ekranındaki eksiklikler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba. Android 12 sonrasi kilit ekranimda uygulamalarin kontrol butonlarini gorememek gibi bir sorun basladi.

Bunun; uygulamalarin, Android 12 ile uyum sorunundan oldugunu dusunmuyorum. Zira uyumlular ve hepsinde de ayni şey soz konusu zaten. (Tarayici, medya oynatici vb.)

Bildirim ayarlarina, uygulama ayarlarina ve kilit ekran ayarlarina da tekrar baktim. Bunlarda da sorun yok ve hepsi aktif.

Durum su ki; bir video izlerken; tarayicimda ve medya dinlerken; medya oynaticimda kilit ekranina gecince kontrol butonlari ekrana gelirdi. Android 12 ile beraber hepsi kayboldu. Yani; medyayi, kilit ekranindan kontrol edemiyorum. Oysa bu en kullandigim ozelliklerden biri idi.

Ha bire ekrani aç kapat yapmak durumunda kalıyorum dinleme sirasinda durdurmak vs istedigimde.

Sizde de ayni sıkıntı var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Android 12 sonrasi kilit ekranimda uygulamalarin kontrol butonlarini gorememek gibi bir sorun basladi.

Bunun; uygulamalarin, Android 12 ile uyum sorunundan oldugunu dusunmuyorum. Zira uyumlular ve hepsinde de ayni şey soz konusu zaten. (Tarayici, medya oynatici vb.)

Bildirim ayarlarina, uygulama ayarlarina ve kilit ekran ayarlarina da tekrar baktim. Bunlarda da sorun yok ve hepsi aktif.

Durum su ki; bir video izlerken; tarayicimda ve medya dinlerken; medya oynaticimda kilit ekranina gecince kontrol butonlari ekrana gelirdi. Android 12 ile beraber hepsi kayboldu. Yani; medyayi, kilit ekranindan kontrol edemiyorum. Oysa bu en kullandigim ozelliklerden biri idi.

Ha bire ekrani aç kapat yapmak durumunda kalıyorum dinleme sirasinda durdurmak vs istedigimde.

Çözüm.
Sonunda az once kendim buldum.

Kilit ekran menusu/Widget'larda muzik secilmeliymis.

Halbuki Android11'de yoktu boyle bir şey. Zaten widget baska bir şey. Ama neyse, halloldu.

Telefonunuzun modeli nedir hocam?

Telefon modelini söylersen aynı modeli kullanan arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir.

Ben mesela ufak tefek takılmalardan dolayı Android 11'e döndüm. Biraz daha düzeltme güncellemesi alması lazım. (Galaxy A32)

Telefon modelini söylersen aynı modeli kullanan arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir.

Ben mesela ufak tefek takılmalardan dolayı Android 11'e döndüm. Biraz daha düzeltme güncellemesi alması lazım. (Galaxy A32)
Hocam ek yöntemler dışında resmi olarak doğrulanmış şekilde Android sürümünü düşürmenin bir yolu var mı acaba?

Telefonunuzun modeli nedir hocam?
Samsung A32 (4G)

Benim de ayni model ama Galaxy eki yok basinda diye biliyorum modelimizin.
Uygulamanın özelliklerine gelin bildirim sekmesinde kategorilerde kilit ekranı medya denetimleri diye bir seçenek olacak onu açarsanız düzelir.
Maalesef hepsinde zaten tum degerler ve bildirimler acik. Android11'de zaten default olarak sikinti yasamamistim.

Hocam ek yöntemler dışında resmi olarak doğrulanmış şekilde Android sürümünü düşürmenin bir yolu var mı acaba?
Ben resmi sürümü indirip Odin programı ile yaptım herhangi bir sorun olmadı.
Samsung A32 (4G)

Benim de ayni model ama Galaxy eki yok basinda diye biliyorum modelimizin.

Maalesef hepsinde zaten tum degerler ve bildirimler acik. Android11'de zaten default olarak sikinti yasamamistim.
Dediğin sorunu ben yaşadım mı hatırlamıyorum. Kısa süre içinde 11'e dönmüştüm zaten. İstersen sen de bir süre daha 11'de kalıp sonra geçiş sağlayabilirsin.

Ben resmi sürümü indirip Odin programı ile yaptım herhangi bir sorun olmadı.

Dediğin sorunu ben yaşadım mı hatırlamıyorum. Kısa süre içinde 11'e dönmüştüm zaten. İstersen sen de bir süre daha 11'de kalıp sonra geçiş sağlayabilirsin.
Sizde baska ne sikintilar oldu acaba?

Bende Hd ve Wifi arama kismi yokoldu. Ama ikisini de kullanmadigimdan onemsemedim.

Baska birsey tespit etmedim.

Sizde baska ne sikintilar oldu acaba?

Bende Hd ve Wifi arama kismi yokoldu. Ama ikisini de kullanmadigimdan onemsemedim.

Baska birsey tespit etmedim.
Twitter'da kaydırırken çok takılıyordu, ki kullandığım tek uygulamanın bu kadar takılması sinirimi bozduğu için kısa sürede geri döndüm. Eksikleri fark edecek kadar bile kullanmadım.

Android 10 bence zirveydi çünkü sonradan çıkan 11 ve 12 de bayağı cihaz marka sorun yaşadı. Bence en temiz ve kaliteli deneyim Android 10 ile yaşandı. Yapabilen geri dönsün. Hem Samsung hem de Xiaomi kullanmış biri olarak kesinlikle son iki büyül güncellemenin yarardan çok zararı olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı