Android 13 almayacak Xiaomi telefonlar sızdırıldı

Makaleler
12
Daha fazla  
Screenshot_2022-02-20-08-14-08-492_com.android.chrome.jpg

Note 9 Pro ve X3 NFC modellerinin Android 13 almaması rezillik. Bu iki model ayrıca sadece 1 Android güncellemesi aldılar. En azından 3 Android güncellemesine çıkabilirdi Xiaomi.

Son düzenleme:
Ben Xiaomi almıştım keşke almasaydım pişman oldum. Telefon ilk haftalar güzeldi ama sonraları kasmaya donmaya filan başladı. Google uygulamaları (Telefon, Takvim, Rehber, Kamera gibi önemli uygulamalar) kasmaya filan başladı. Google Play Store'da yorumlara baktım Xiaomi kullanan çoğu kişide aynı sorunlar varmış.
Bende Huawei'ye geçtim çok memnunum.
Aurora Store'dan her şeyi indiriyorum.

Eki Görüntüle 1310644

Note 9 Pro ve X3 NFC modellerinin MIUI 13 almaması rezillik. Bu iki model ayrıca sadece 1 Android güncellemesi aldılar.
İyi de bu liste Android 13 (tahminen MIUI 14) alacak-almayacak cihazların listesi. Ayrıca Xiaomi tarafından yayınlanmış bir liste de değil. ''xiaomiui'' isimli bir üçüncü parti grup tarafından hazırlanmış.

@drmstafaa Düzelttim başlığı yanlış yazdım. Bu modeller MIUI 13 alacak zaten. Note 8 serisi bile MIUI 13 alacak.
MIUI 13 alacak, Android 13 almayacak.
Hocam dediğiniz gibi Note 9 Pro için bayağı üzücü oldu.
MIUI 13 alacak kesin olarak. 2 yılını doldurmuş bir model. Xiaomi 2 yıldan fazla güncelleme vermiyor. Bu yüzden Android 13 almayacak.
@e.n.e.s Note 8 Pro, Note 2021 modelinden daha iyi bir cihaz ama güncelleme geldiğinde telefonun hangi yılda çıktığı maalesef firmalar için önem arz ediyor. Note 2021 daha yeni bir cihaz olduğu için o yüzden Android 13 alacak.

Son düzenleme:
@eenneess0 Note 8 Pro, Note 2021 modelinden daha iyi bir cihaz ama güncelleme geldiğinde telefonun hangi yılda çıktığı maalesef firmalar için önem arz ediyor. Note 2021 daha yeni bir cihaz olduğu için o yüzden Android 13 alacak.
Keşke model sırasına göre güncelleme verseler, bana göre öyle daha iyi.

Bunların elinde yazılımcı mı yok ben anlamıyorum. 4-5 sene sattığın telefona destek vermek ne kadar zor olabilir. Yazılım kısmı zaten hemen hemen aynı sayılır. Mi 9T kullanıyorum daha Android 12 gelecek diye bekliyoruz. Güncelleme işinde Apple tarafını takdir ediyorum. Az telefon uzun süre yazılım çok başarılı politika.
Edit: 12 de almayacak herhalde. MIUI 13 gelecek sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı