Çözüldü Android 5.1.1 için GApps nasıl yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PhoenixTech

Hectopat
Cihazıma ROM kurdum ve stock roma göre çok daha hızlı. Kurduğum ROM'da kalmayı tercih ettim. Ne Google Play servisleri var ne de Store programı var.
İnternette bulamadım. Bulduklarım da Android sürümü ile uyumlu değil. Android sürümü: 5.1.1

Denemedim hocam gapps ile denedim olmayınca tekrar 7.1.2'yi ve gapps ile flashladım TWRP ekranında sorun oluşmadı. Şuan kurulum ekranında halen sanırım uzun sürecek önceden bu kadar uzun sürmemişti.
Tamamdır hocam bekliyorum. Olmadı attığımla deneyin. Yalnız 8.1 yapımcısı konusunda şu TWRP'yi bırakmış, belki sistemin açılması için TWRP'yi modlamış olabilir. twrp-3.2.3-nozomi.img | by millosr for Xperia S

Hocam en iyisi stok yazılımı yükleyin ondan sonra 7.1.2'ye geçin.
Stok rom'da bilgisayarda yüklü hocam acaba root işlemi 8.1'de olmadığı içinmi bekliyorum ki? Kurulum dosyasında root gerekli yazıyordu. Olmaz ise baştan stok rom yükleyip rootlayıp, hata ayıklama moduna alıp TWRP'yi flaslayayım. Sonra ise 7.1.2'yi cihazın içine atıp baştan rom atıyım. İşkence resmen...

Stok rom'da bilgisayarda yüklü hocam acaba root işlemi 8.1'de olmadığı içinmi bekliyorum ki? Kurulum dosyasında root gerekli yazıyordu. Olmaz ise baştan stok rom yükleyip rootlayıp, hata ayıklama moduna alıp TWRP'yi flaslayayım. Sonra ise 7.1.2'yi cihazın içine atıp baştan rom atıyım. İşkence resmen...
Magisk mi attınız?
8.1 ROM'una?

Magisk mi attınız?
8.1 ROM'una?
Atmadım hocam. Şuan stok romu kurdum ve TWRP flashladım baştan 7.1.2 Romunu kuracağım. Sonrası için sizi bilgilendireceğim. 8.1 Rom'unu kurmama sebebim ise play store gibi hizmetleri yükleyemem.

Düzenleme : system, cache ve datayı biçimlendirdim. Ve tekrar 7.1.2'yi kurdum ön yükleme ekranı 1dk gibi kısa bir sürede geçti. Şuan ise gapp ile play store kurmayı deneyeceğim.

Düzenleme 2 : Şarj seçeneğinden çıkıp dosya aktarımı seçeneğine erişemiyorum çıldırmak üzereyim.

Düzenleme 3 : 8.1 Rom'unun aksine 7.1 Rom'unda TWRP ile başlatabiliyorum ve uygulamaları kurmuş bulunmaktayım. @mburaktekin hocam çok yardımcı oldunuz sağ olun. Umarın son düzenleme olur :D . TWRP ekranında her şeyi kurcaladım sizinde yardıma ihtiyacınız olursa etiketlemeniz yeterli iyi akşamlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı