Android Antivirüs Önerisi

Yer
www.technopat.net&&profile[location]&profile[web..
Arkadaşlar mobil cihazım için antivirüs tavsiyelerini açıklamalarla birlikte bekliyorum. Cihazımı rootlu(kök izinli) kullanacağım için gerek duyuyorum. ESET 1 yıllık sürümü mevcut elimde ancak daha program ana ekran şifre kısmında bile ufak bir Bug'ı var, düzeltme güncellemeleri beta sürüme geçmeme rağmen gelmedi. Şu an Bitdefender kullanıyorum ancak 10 günü kaldı. Hoşuma gitti de bir yandan ama PC ayrı, mobil ayrı kullanmak durumuna düşeceğim sanırım. Kaspersky için testler mobilde nedense Av Comparatives sitesinde kötü geliyor, Avtest içinse kullanımdan puan düşmüşler. Norton hiç denemedim ama bilgisayar için sürümlerde ücretsiz yok.

Hangi ekosistemi önerirsiniz?
Not: Cloud(bulut tabanlı) antivirüsler bilgisayar için çok işime gelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Avira'nın yazılımlarını önerebilirim. Hatırladığım kadarıyla bulut tabanlı bir yapıya sahipti. Bu yüzden bellek kullanımında oldukça düşük bir kullanıma sahiptir. Ücretsiz versiyonları da bulunmaktadır. Son yapılan testlerde gayet iyi bir korumaya sahipti. Göz atabilirsiniz.
Eğer telefon için de kullanmak isterseniz aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Avira'nın yazılımlarını önerebilirim. Hatırladığım kadarıyla bulut tabanlı bir yapıya sahipti. Bu yüzden bellek kullanımında oldukça düşük bir kullanıma sahiptir. Ücretsiz versiyonları da bulunmaktadır. Son yapılan testlerde gayet iyi bir korumaya sahipti. Göz atabilirsiniz.
Eğer telefon için de kullanmak isterseniz aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Avtest koruma konusunda %99.5 vermiş.
Çoğu yerde çok önerilmese de tanıdığım eski programlardan. Kaspersky ücretsiz cloud antivirüsü olması PC için cezbedici geliyor. Bunu denemeyi aklıma not ettim yine de.

Şu anda ben de Kaspersky Security Cloud - Free kullanıyorum. İsterseniz Avira'yı tekrardan test edebilirsiniz. Fakat Kaspersly gibi bir rahatlık da sağlayamıyor.
Kaspersky kurulumu telefona da bilgisayara da yaptım. Telefon için tek satın alması kaldı, 84 lira abartılı ücret 36 liraya Bitdefender teklifleri varken diye bekleteceğim, belki bir indirim yapar alırım.

Bitdefender Mobile Security kullanıyorum gayet memnunum. Bazen hiç ummadığım uygulamalar mikrofon, kamera, veya resimlere ulaştığında filan uyarı veriyor.
Kaspersky lisansını 15 liraya buldum. Bilgisayara da Kaspersky kurulumu yaptığım için o ekosisteme tamamen geçtim :). Bitdefender cloud olarak ücretsizi vs yoktu PC için ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı