Android cihaz yeni telefona fotoğraf aktarımı bilgisayar ile nasıl yapılır?

Eren Özkaya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Yeni telefon aldım eski telefondaki fotoğrafları mi transfer uygulaması ile aktardım yenisine ama tarihlerini bozdu bunun yüzünden galeri çok karıştı.
Şimdi fotoğrafları silip tekrar bilgisayara atıp yeni telefona atacağım.
Bunun için en doğru metot nedir hiçbir klasör tarih kaybı olmadan yardımcı uygulama var mı?
Ve telefonu bağladıktan sonraki adımlar nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafları USB kablosu veya bulut depolama ile aktarabilirsiniz. Fotoğrafların tarihlerini birebir şekilde veren bir bulut depolama olarak OneDrive mevcut. Ancak bu özelliği kullanabilmek için önceden fotoğrafları yedeklemeniz gerekiyor, ancak bir deneyin. Eğer bu yöntem işe yaramazsa, tarihleri vs. değiştirmek için ExifTool'u deneyebilirsiniz.

Telefonu bilgisayara bağlayın hocam kablosuyla. Bilgisayardaki tuttuğunuz fotoğrafları telefonun DCIM klasöründeki Camera klasörüne atın. Daha sonra telefondan ayıklamak istediklerinizi yeni klasörlere ayırırsınız. Yani benim bir kere böyle bir şey yapmam gerekti ve bu yöntemle yaptım umarım içinize yarar.

Windows telefonum uygulaması var bakabilirsin, saniyeler icinde surukle birak seklinde atiyor. Telefonunun markasi nedir?

Windows telefonum uygulaması var bakabilirsin, saniyeler icinde surukle birak seklinde atiyor. Telefonunun markasi nedir?
Onu daha önce denemiştim tarihler değişiyor.

Telefonu bilgisayara bağlayın hocam kablosuyla. Bilgisayardaki tuttuğunuz fotoğrafları telefonun DCIM klasöründeki Camera klasörüne atın. Daha sonra telefondan ayıklamak istediklerinizi yeni klasörlere ayırırsınız. Yani benim bir kere böyle bir şey yapmam gerekti ve bu yöntemle yaptım umarım içinize yarar.
Teşekkürler ama camera hariç olan fotoğraflar hangi dosya konumunda bulunuyor. Direkt DCIM klasörünü atsam oluyor mu?

Fotoğrafları USB kablosu veya bulut depolama ile aktarabilirsiniz. Fotoğrafların tarihlerini birebir şekilde veren bir bulut depolama olarak OneDrive mevcut. Ancak bu özelliği kullanabilmek için önceden fotoğrafları yedeklemeniz gerekiyor, ancak bir deneyin. Eğer bu yöntem işe yaramazsa, tarihleri vs. değiştirmek için ExifTool'u deneyebilirsiniz.
11 k fotoğraf için tek tek mi ayarlamam gerek exiftool da. Aslında bazı uygulamalar tarihlerini doğru gösteriyor fotoğrafların whatsapp google fotoğraflar gibi

Teşekkürler ama camera hariç olan fotoğraflar hangi dosya konumunda bulunuyor. Direkt DCIM klasörünü atsam oluyor mu?

11 k fotoğraf için tek tek mi ayarlamam gerek exiftool da. Aslında bazı uygulamalar tarihlerini doğru gösteriyor fotoğrafların whatsapp google fotoğraflar gibi
DCIM içinde oluşturduğunuz klasörler dışında sadece Camera ve Screenshots var diye biliyorum. Ben SD kartta tutuyorum fotoğrafları orda direkt içinde. Çok fazla fotoğraf varsa eğer yapabilirsen ilk önce PC'de ayrı klasörlerle ayarlayıp DCIM>Camera'ya atıp klasörleri ayarlayabilirsin. Örneğin 500 tane aynı albümde olması gereken fotoğrafı ayırdınız bir klasöre, attınız Camera'nın içine, sonrasında da telefondan hepsini seçip ilgili albüme atabilirsiniz. Aklıma bu geldi hocam inşallah işine yarar. Ben SD kart ve Drive'a yedeklediğim için böyle uğraşmadım hiç.

Direkt DCIM klasörünü atsam oluyor mu?
Aslında fotoğrafları klasörlere ayırdıysanız klasör halinde atsanız olabilir evet. Telefon albüm olarak oluşturur onu.

Merhaba arkadaşlar,
Yeni telefon aldım eski telefondaki fotoğrafları mi transfer uygulaması ile aktardım yenisine ama tarihlerini bozdu bunun yüzünden galeri çok karıştı.
Şimdi fotoğrafları silip tekrar bilgisayara atıp yeni telefona atacağım.
Bunun için en doğru metot nedir hiçbir klasör tarih kaybı olmadan yardımcı uygulama var mı?
Ve telefonu bağladıktan sonraki adımlar nedir?

Wi-Fi FTP server uygulamasını kullanabilirsin ücretsiz YT de anlatımı var.

Onedrive'da fotoğrafların tarihleri birebir kaydediliyordu hocam deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı