Android cihaza Windows kurmak

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Oncelikle herkese merhaba, eskiden kullandigim bilgisayarda gunluk islerimi kolayca halledebiliyordum ama şu an bozuk oldugu icin beni cok zorluyor. Samsung A8 2018, ARM islemcili ve 4 GB RAM'a sahip cihazım var. Buna Windows 7 yuklesem de olur. Virtual machine ile yapmak istemiyorum, telefona sadece Windows yuklemek istiyorum. Android'e ozel Windows Custom ROM var mi? Bunu yuklersem performans düşer mi?

Telefon çok da iyi durmuyor hocam zaten. Bence android uygulamaları günlük işlerinizi görür. Office uygulamaları zaten var, Photoshop muadili olarak birkaç farklı uygulamayı beraber kullanırsanız olur. Video düzenleme de aynı şekilde. Haberler için Bundle var. Ses düzenleme için zor olsa da FL Studio mobile ve diğer uygulamalar var.

Bu tarz bir deneyim geçmişte birkaç kere yaşadım. Bence hiç uğraşmayın. Uğraşırken cihazın donanımlarının birinin arıza yapması ve cihazın elinizde kalması çok yüksek ihtimal... Çok istiyorsanız Custom Rom kurun. Lineage, Resurrection Remix, cr droid vb. gibi. Postmarket os ya da ubuntu touch desteği varsa bunları da deneyebilirsiniz ama Windows sakat biraz.

Oncelikle herkese merhaba, eskiden kullandigim bilgisayarda gunluk islerimi kolayca halledebiliyordum ama şu an bozuk oldugu icin beni cok zorluyor. Samsung A8 2018, ARM islemcili ve 4 GB RAM'a sahip cihazım var. Buna Windows 7 yuklesem de olur. Virtual machine ile yapmak istemiyorum, telefona sadece Windows yuklemek istiyorum. Android'e ozel Windows Custom ROM var mi? Bunu yuklersem performans düşer mi?

Bunun yerine Custom ROM veya telefonlar için geliştirilmiş gnu/linux dağıtımlarına bakın derim. Özellikle phosh ve plasma Mobile gibi güzel arayüzler var. Ayrıca normal masaüstür arayüzlerini de rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

@kayra150 hocamın dediği gibi Ubuntu touch ve postmarketos dağıtımlarına bakabilirsiniz. Alternatif olarak Mobian'a bakılabilir.

Bunun yerine Custom ROM veya telefonlar için geliştirilmiş gnu/linux dağıtımlarına bakın derim. Özellikle phosh ve plasma Mobile gibi güzel arayüzler var. Ayrıca normal masaüstür arayüzlerini de rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

@kayra150 hocamın dediği gibi Ubuntu touch ve postmarketos dağıtımlarına bakabilirsiniz. Alternatif olarak Mobian'a bakılabilir.
Ayrıca işletim sistemlerini, özellikle arayüzlerini, önceden denemek için Android'de; Andronix, Termux ve VNC Client üçlüsünü kullanabilirsiniz.

Ayrıca işletim sistemlerini, özellikle arayüzlerini, önceden denemek için Android'de; Andronix, Termux ve VNC Client üçlüsünü kullanabilirsiniz.

Ben kurdum hatta para verip özel bir ISO bile almıştım(evet çok salakça bir hareketti kabul ediyorum.). Sırf KDE kullanabilmek içindi bu çaba tabii. Olmadı sonra. Bir türlü Subsystem'i çalıştıramadım.

Ben kurdum hatta para verip özel bir ISO bile almıştım(evet çok salakça bir hareketti kabul ediyorum.). Sırf KDE kullanabilmek içindi bu çaba tabii. Olmadı sonra. Bir türlü Subsystem'i çalıştıramadım.
Eski telefonda denemiştim ben de. Paralı sürümünü almadım tabii. Paketler çok kısıtlı, bir bilgisayardaymış gibi kullanılamıyor.

Telefon çok da iyi durmuyor hocam zaten. Bence android uygulamaları günlük işlerinizi görür. Office uygulamaları zaten var, Photoshop muadili olarak birkaç farklı uygulamayı beraber kullanırsanız olur. Video düzenleme de aynı şekilde. Haberler için Bundle var. Ses düzenleme için zor olsa da FL Studio mobile ve diğer uygulamalar var.
Hocam zaten FL Studio Mobile ile bir proje yapmistim ama yarim kaldi, bu projenin dosyalarini ve ses dosyalarini arkadasima atacagim. Bunu yapmak cok uzun suruyor, tipki bunun gibi bircok isim oluyor. Ayni anda iki pencere acamiyorum yani. Masaustu dizayni ve dosya klasorleme dizaynina ihtiyacim var.

Hocam demek istedigimi anlamadiniz sanirim. Istedigim arayuzde dosya klasorlerini koyabilecegim, Windows gibi gorev cubugu ve sekmeler olacak. Ayni anda birden fazla pencereyi acik tutabilecegim birsey ariyorum. Yoksa bu tur arayuzler cok var, bana lazim olan Desktop arayuzu. Hatta Windows XP bile olur, yeter ki Desktop olsun.

Maalesef demiş olduğunuz şeyi o telefona yapamazsınız, size önerim ucuz bir bilgisayar olacaktır.
Elimdeki ilk 12.000TL parayi bilgisayar icin kullanacagim zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı