Android cihazdan PC'ye veri aktarırken oluşan yavaşlama nasıl çözülür?

eymensari

Decapat
Daha fazla  
Telefondan bilgisayara fotoğraf aktarıyorum. Toplamda 15GB boyutunda 25000 fotoğraf var. İlk başta hızlı hızlı aktarırken giderek yavaşlıyor ve saatler sürecek kadar uzuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ne kadar yavaşlıyor? Benim telefonum ve bilgisayarım arasındaki veri aktarımı 30 MB/s ile başlayıp 20 MB/s'ye kadar düşüyor. Telefonunuzun Type-c soketinde sorun olabilir veya aynı şekilde bilgisayarınızın USB soketinde sorun olabilir.

Hem telefon hem pc ile alakalı bir durum. Ben mesela S21 FE kullanıyordum yaklaşık 6 GB'lık fotoğraf/video aktarırken 30-35 dakika sürüyordu hep. PC mesela çok iyi benim fakat telefon bunu destekliyor mu? yeterli mi?

Ardından da S23 cihazına geçiş yaptım, Yine bi o kadar da 7-8 GB dosya aktarımın da 10-15 dakika sürdü. S23'de mesela USB 3.2 ve UFC 4.0 destekleri var (256 GB) veri aktarım hızını kolaylaştıran. Bu gibi faktörleri düşünürsen PC ve Telefon ile eşleştirirsen gayet doğal bir durum yaşadığınız.

Sorunu çözmeniz içinde cihazlarınızı yenilemekten başka şansınız yok.

Ha önceden hızlıydı şimdi böyle olmaya başladı derseniz de, Yukarı da arkadaşın dediğin gibi soket girişlerin de, veya telefon kablosun da sıkıntı vardır demek. Veyahut bilgisayara ve telefona format atıp sıfırlayıp tekrardan deneyin.

Geri
Yukarı