Android düşük şebekede Wi-Fi internet hızı düşüyor

DroHacilgen

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Tekel bayii
Merhaba arkadaşlar,
Xiaomi MI6 Android telefon kullanmaktayım. Wi-Fi'ya tam sinyal gücünde bağlıyken veya değilken, telefon şebekesi eğer az çekiyorsa, Wi-Fi'den gelen hızım düşüyor. Yani telefonun çekmediği yerlerde Wi-Fi bağlantım ne kadar kaliteli olursa olsun internetim çok yavaş oluyor. Eğer uçak moduna alıp bağlanırsam daha hızlı oluyor. Daha önce bu sorunla karşılaşan veya çözümü bilen var mı?

Geliştirici ayarlarında ''enable intelligent network switching'' diye bir ayar varsa kapatmayı deneyebilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar,
Xiaomi MI6 Android telefon kullanmaktayım. Wi-Fi'ya tam sinyal gücünde bağlıyken veya değilken, telefon şebekesi eğer az çekiyorsa, Wi-Fi'den gelen hızım düşüyor. Yani telefonun çekmediği yerlerde Wi-Fi bağlantım ne kadar kaliteli olursa olsun internetim çok yavaş oluyor. Eğer uçak moduna alıp bağlanırsam daha hızlı oluyor. Daha önce bu sorunla karşılaşan veya çözümü bilen var mı?

Wi-Fi + yı kapatıp deneyin.

Dediğinize en yakın ayar olarak " ağ trafik önceliğini akıllı olarak ayarla " modunu görebiliyorum. O da kapalı.
Açmayı deneyin.

Ayrıca Trafik modu diye bir ayar varsa onu da tam tersi yapın.

Bir yerde modem ayarlarından bant uzunluğunu 20 mhz olarak ayarlamayı çözüm olarak sunmuşlar, bunu da deneyin. Channel'ı da 11 olarak ayarlayın.

Açmayı deneyin.

Ayrıca trafik modu diye bir ayar varsa onu da tam tersi yapın.

Bir yerde modem ayarlarından bant uzunluğunu 20 MHz olarak ayarlamayı çözüm olarak sunmuşlar, bunu da deneyin. Channel'ı da 11 olarak ayarlayın.

Trafik modunu açtım, modemim 20MHz de imiş kanal ise 6, kanalı da 11 olarak ayarladım. Birkaç gün deneyeceğim teşekkürler.

Trafik modunu açtım, modemim 20MHz de imiş kanal ise 6, kanalı da 11 olarak ayarladım. Birkaç gün deneyeceğim teşekkürler.
Rica ederim.
İşe yarayıp yaramadığını belirtirseniz şahane olur. Böylelikle bu komplike sorunun nedenini ve çözümünü bulmuş oluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı