Android Ekran Çözünürlüğü Nasıl Değiştirilir?

Daha fazla  
Android'de ekran çözünürlüğünü nasıl değiştirebilirim?Örnek olarak ekranı 2K olan bir telefonu Full HD olarak kullanabilir miyiz?Sony Z5 Premium'da 4K ekranı olmasına rağmen normalde Full HD çalışacak demişti. Biz de böyle bir şey yapabilir miyiz?

Aynen bunu bende merak ediyorum. G4 kullanıyorum pil tasarrufu için güzel olabilir. Yardımcı olabilecek yok mu ?

Ekran çözünürlüğünü root yaparak build.prop dosyası içinden değiştirebilirsin. Ama telefon açılmaz. Çünkü telefonun içindeki rom, örneğin LG G3,ün romu 2K çözünürlüğe göre yapılmıştır. Bu nedenle olmaz.
Aynen bunu bende merak ediyorum. G4 kullanıyorum pil tasarrufu için güzel olabilir. Yardımcı olabilecek yok mu ?
Pil tasarrufu için root yaparak DPI azaltabilirsin. LG saolsun 2k ekranı 640 dpi ile katletmiş. Ben 560 dpi kullanıyorum.

Ekran çözünürlüğünü root yaparak build.prop dosyası içinden değiştirebilirsin. Ama telefon açılmaz. Çünkü telefonun içindeki rom, örneğin LG G3,ün romu 2K çözünürlüğe göre yapılmıştır. Bu nedenle olmaz.

Pil tasarrufu için root yaparak DPI azaltabilirsin. LG saolsun 2k ekranı 640 dpi ile katletmiş. Ben 560 dpi kullanıyorum.
Yapılamaz hocam, sizin bahsettiğiniz şey density'yi değiştirerek arayüzü büyültüp küçültmek. Onun çözünürlük ile alakası yok.

Yapılamaz hocam, sizin bahsettiğiniz şey density'yi değiştirerek arayüzü büyültüp küçültmek. Onun çözünürlük ile alakası yok.
İlk dediğim çözünürlükle ilgili. Bizzat kendim denedim oradaki değeri değiştirmeyi ama telefon açılmadı, yeniden rom yüklemek zorunda kaldım. İkicini ise sizin dediğiniz gibi DPI yani yoğunluğu düşürmek.

İlk dediğim çözünürlükle ilgili. Bizzat kendim denedim oradaki değeri değiştirmeyi ama telefon açılmadı, yeniden rom yüklemek zorunda kaldım. İkicini ise sizin dediğiniz gibi DPI yani yoğunluğu düşürmek.
Biraz araştırdım ve şöyle bir paylaşım buldum;
We changed the LG G3's display resolution to 1080p - we got superb performance and negligible battery life increases
Bir ara oluyor diyorlardı G3'de. Rehber gibi birşey görmüştüm sanki, fakat bulamadım hala..

Çözünürlüğü değiştirdiğinde açılmaması normal çünkü 640dpi, 1080p icin o değer çok fazla 480dpi yaparsan açılacaktır. Ama bazı yazılımlar dpi değişikliğinde çöker bootloop verir. CM ile deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı