Android hiç akıcı gelmedi

Anonymous User

Centipat
Eski telefonum iPhone 6 idi ondan önce iPhone 5 ve iPad Air kullanmışlığım var. Sonra uygun bir fiyata kampanyalı A50 aldım, 64 GB depolama alanı ile ve 6 GB RAM ile çok akıcı olacağını düşündüm ama iPhone daha doğrusu iOS kadar verim alamadım. Cihazda zaten AMOLED yanığı olmuştu garantiye gönderdim batarya, ekran, arka kapak ve soketleri değiştirmişler ama ben hala iOS kadar verim alamadım. Zaten önceden kullandığım Android cihazlardan da iOS kadar verim alamadım, ayrıca iOS arayüzü çok daha güzel Android arayüzü çocuksu ve garip geliyor. Ben şimdi ne yapabilirim, geri iPhone 6 cihaza geçebilirim ama günümüz için çok eski ve pil sağlığı düşük zaten içinde orijinal bir batarya yok. Yahu anlayamadığım şey şu 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip güçlü işlemcili bir telefon nasıl akıcı olamaz? Ara sıra kasmalar oluyor Instagram'da gezinirken bildirim geliyor bildirimi açıyorum sonra işim bitince Instagram'a geri dönüyorum ve Instagram donmuş halde hiçbir şekilde hareket edemiyorum 10 saniye sonra normale dönüyor ve bunu beklemek çok sıkıcı parlaklık ve ses açma çubuklarını kaydırınca kasa kasa ilerliyor çubuk sanki 10 FPS gibi. Bir sürü gereksiz şey kapattım Sync kapattım aklınıza gelebilecek her şeyi kapattım ama değişen bir şey olmadı bir daha bir ürün alacak isem Apple alacağım yine Android hevesim çöp oldu öncekileri gibi. MacOS'da yazılım desteği bol bol olsa onu kullanacağım ama yok işte. :(

Ek olarak Samsung'un good lock uygulamalarından App booster uygulamasını denedim tüm sistem uygulamalarını sıra sıra optimize etti ama yine bir şey değişmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu davranışı ben sergilemiyorum. Ama görüyorum ki siz kendinizi tanımlanmışsınız. Çünkü öyle bir ihtiyacım yok. Eğer beni hatalı görüyorsanız internet var dediklerim ise doğru olduğunu düşünüyorum.

Ben sadece işlemci yeterli olmadığı söylemeye çalışıyorum diyelim haklı ve işlemci yeterli yine iPhone öne çıkıyor.

Yazdıklarımı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Beğenmediğini anlamadığımız kısımları da belirtin açıklayayım.

Bu davranışı ben sergilemiyorum. Ama görüyorum ki siz kendinizi tanımlanmışsınız. Çünkü öyle bir ihtiyacım yok. Eğer beni hatalı görüyorsanız internet var dediklerim ise doğru olduğunu düşünüyorum.

Ben sadece işlemci yeterli olmadığı söylemeye çalışıyorum diyelim haklı ve işlemci yeterli yine iPhone öne çıkıyor.

Bak kardeşim sana son kez yazıyorum. İlk mesajımı bir 10 defa daha okursan anlarsın. Sadece RAM ve depolamaya bakmak doğru değil işlemcide önemli diyorum. Sen inatla gelmiş bana burada "ne demek sadece işlemci önemli dersin" diyorsun. Neyi nasıl anlıyorsun?

Yazdıklarımı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Beğenmediğini anlamadığımız kısımları da belirtin açıklayayım.
Siz de haklısınız firmalar babamızın değil. Biz onlara para veriyoruz.
Bak kardeşim sana son kez yazıyorum. İlk mesajımı bir 10 defa daha okursan anlarsın. Sadece RAM ve depolamaya bakmak doğru değil işlemcide önemli diyorum. Sen inatla gelmiş bana burada "ne demek sadece işlemci önemli dersin" diyorsun. Neyi nasıl anlıyorsun?
Yukarıda Mesut Çevik bir video yaptı ve bende paylaştım onu izlediniz mi?

Ama her ne kadar Android böyle hataları olsa bile mağazası iyi aslında sorun şu Android hatalarını bilerek yapmıyor gibi gözüküyor. Diğer bir yönden bakarsak akıllı telefon doygunluğa ulaştık artık firmalar daha fazla para kazanmak için 30000 gibi fiyatlarla kazanmaya çalışıyorlar.

Nasıl olmuyor telefon sadece işlemci ile olmuyor.
Android hataları derken ? Bana örnek verir misin örneğin anroid 10 sürümünde hangi kronik "android hatası" var ? Hayır şu muhabbeti anlamıyorum abi fanboy falan da değilim iki cihazı da kullandım ama android hatalarla dolu ios yağ gibi akıyor denince gülesim geliyor gerçekten. 2400 liraya geçen martta aldığım oneplus 5t cihazım döneminin en güçlü işlemcisiyle geliyordu. Daha bir kere hata ile karşılaşmadım telefon deneyimimi kötüleştirecek. Onu geçtim sayısız custom rom kurdum telefona. Hayır gerçekten merak ediyorum bir açıklar mısınız nedir bu hatalar ?

Android hataları derken ? Bana örnek verir misin örneğin anroid 10 sürümünde hangi kronik "android hatası" var ?

Kronik hata sayılır mı bilmiyorum ama ben Android 9 sürümünden 10 sürümüne geçtiğimde yağ gibi akıyordu fakat bir süre sonra animasyonlar kasmaya başladı arayüz akıcı gelmemeye başladı daha da önceden 60 FPS gibi iken şuan 30 - 20 FPS gibi geliyor animasyonlar galiba Android 9 sürümüne geri döneceğim ama Odin ile Stock ROM kurmayı bile garanti dışı yapmışlar. Kısacası şunu öğrendim en iyi Android markası Xiaomi hem ucuz hem de ROOT, BL kilidi açma, custom Recovery kurma ve daha bir çok şey garanti dışı bırakmıyor ve arayüzü de çok güzel. Bundan sonra Samsung almam zaten kullandığım tüm Samsung cihazların arayüzü çok çocuksu idi bana hiç klasik gelmedi.

Kronik hata sayılır mı bilmiyorum ama ben Android 9 sürümünden 10 sürümüne geçtiğimde yağ gibi akıyordu fakat bir süre sonra animasyonlar kasmaya başladı arayüz akıcı gelmemeye başladı daha da önceden 60 FPS gibi iken şuan 30 - 20 FPS gibi geliyor animasyonlar galiba Android 9 sürümüne geri döneceğim ama Odin ile Stock ROM kurmayı bile garanti dışı yapmışlar. Kısacası şunu öğrendim en iyi Android markası Xiaomi hem ucuz hem de ROOT, BL kilidi açma, custom Recovery kurma ve daha bir çok şey garanti dışı bırakmıyor ve arayüzü de çok güzel. Bundan sonra Samsung almam zaten kullandığım tüm Samsung cihazların arayüzü çok çocuksu idi bana hiç klasik gelmedi.
Bakın anlıyorum dediğinizi ama o androidin sorunu değil ki. Telefonu satın aldığınız üreticinin arayüz sıkıntısı benim bahsettiğim direkt kronik bir sorun. Örneğin ya 6 olacak ya 7 memory leak sorunu vardı androidin ve bu genel bir sorundu marka farketmeden. Bahsettiğim nokta bu yani hatalı derken düzgün bir nitelendirme yapmak lazım bence. Sözüm size değil bu arada hocam.

Android hataları derken ? Bana örnek verir misin örneğin anroid 10 sürümünde hangi kronik "android hatası" var ? Hayır şu muhabbeti anlamıyorum abi fanboy falan da değilim iki cihazı da kullandım ama android hatalarla dolu ios yağ gibi akıyor denince gülesim geliyor gerçekten. 2400 liraya geçen martta aldığım oneplus 5t cihazım döneminin en güçlü işlemcisiyle geliyordu. Daha bir kere hata ile karşılaşmadım telefon deneyimimi kötüleştirecek. Onu geçtim sayısız custom rom kurdum telefona. Hayır gerçekten merak ediyorum bir açıklar mısınız nedir bu hatalar ?
Herkes o kadar bir telefona veremiyor. Genel olarak önce hızlı olur. Zamanla çok yavaşlıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı