Android için İyi Klavye Uygulaması Önerisi

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar ben şuan Xperia S'te, Swiftkey'in son sürümünü kullanıyorum. Gayet güzel, klasik kendi klavyesinde iyide kelime önerileri var hep klavyenin üstünde ekranı daraltıyor üstüne birde hızlı yazmamı engelliyor. Bunu kaldırma opsiyonu yok sanırım. Swiftkey'den daha iyi klavye var mı acaba biliyor musunuz?

Şimdiye kadar Samsung Klavye, SwiftKey ve Swype klavyelerini denedim. Başta SwiftKey'i çok kullanıyordum ama son güncellemeler ile bence kötü olma yolunda çok ilerlerdi. Ayrıca harflerin arasında hiç yada az boşluklar olması beni biraz soğuttu ondan; ama yine de tahminleriyle arada bir beni tekrar kullanıma iten bir klavye yazılımı. Swype her şeyi ile mükemmel gibi duruyor ama harflerin biraz küçük olmasından dolayı çok fazla kullanmak istemedim. Samsung Klavye tabii ki telefonun Samsung olmadığı için galiba kullanma imkanın yok ama bence SwiftKey'in en iyi rakibi. Büyük harfler ve aralarındaki boşluklar çok kullanışlı yapıyor. Ayrıca Swype özelliğinin olması ve elle yazı algılaması da onu kullanışlı hale getiriyor. Sony'nin klavyesini bilmiyorum ama bence sen şöyle biraz araştırıp Google Play Store'den en çok rank almış klavye yazılımlarına bak. Beğendiklerini bir süre kullan, daha sonra en iyisine kendin karar verirsin :)

SwiftKey'de Türkçe düzeninde zaten hızlı yazmanız mümkün değil. Ben ekrandaki gibi kullanıyorum ve boşluklar gayet iyi.

A3k7viA.jpg

SwiftKey ayarları resimdeki gibi yapılınca bu düzen elde ediliyor.

6iLnZff.jpg

English'in ayarlar kısmından QWERTY'yi seçmeniz gerekiyor. Bu şekilde en hızlı şekilde yazma imkanına kavuşuyorum. SwiftKey'in güzelliği beni tüm harfleri doğru basmak zorunda bırakmamasında. Yanlış tuşa bastığım çok oluyor fakat SwiftKey hatamı mükemmele yakın bir oranda düzeltip vakit kaybettirmiyor. Zaten kullandıkça da sizinle daha çok bütünleşiyor. Yeni sürümlerdeki Flow ile Swype tarzı yazım imkanı da sağlıyor fakat ben bu tarza alışkınım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
SwiftKey'de Türkçe düzeninde zaten hızlı yazmanız mümkün değil. Ben ekrandaki gibi kullanıyorum ve boşluklar gayet iyi.

A3k7viA.jpg

SwiftKey ayarları resimdeki gibi yapılınca bu düzen elde ediliyor.

6iLnZff.jpg

English'in ayarlar kısmından QWERTY'yi seçmeniz gerekiyor. Bu şekilde en hızlı şekilde yazma imkanına kavuşuyorum. SwiftKey'in güzelliği beni tüm harfleri doğru basmak zorunda bırakmamasında. Yanlış tuşa bastığım çok oluyor fakat SwiftKey hatamı mükemmele yakın bir oranda düzeltip vakit kaybettirmiyor. Zaten kullandıkça da sizinle daha çok bütünleşiyor. Yeni sürümlerdeki Flow ile Swype tarzı yazım imkanı da sağlıyor fakat ben bu tarza alışkınım :)

Biliyorum hocam da yine de bana boşluklar bazen yetersiz gözüküyor. Holo temasını kullanıyorum. Ne bileyim belki de ondandır :D

Google Keyboard.

Yahu ben onu yükleyemedim. Telefonum Galaxy S3 ama desteği yok diyor. Acaba sadece Google cihazlarına mı yükleniyor?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı