Android için oyun hızlandırıcı var mı?

Orlian

Hectopat
Paladins oyununu oynuyorum ve oyunu bir süre oynadıktan sonra kendiliğinden kapanıyor. Oyun henüz yeni olduğu için optimizasyon sorunu olabilir ancak arka planda çalışan uygulamalardan kaynaklı olabileceğini de düşünmekteyim. PC'de olduğu gibi telefon üzerinde de kullanılabilen önerdiğiniz Game Booster uygulamaları var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Huawei Mate 8)

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM boşaltmak dışında bir şeye yaramıyorlar. RAM'i boşalttıktan sonra sistem aynı veriyi tekrar RAM'e aktarmaya başlıyor zaten.
Yani kısacası, hiçbir işe yaramıyorlar.

Ben telefona kernel adiutor kurdum. Root gerekiyor bu uygulama için. Buradan işlemci bölümünden performance ayarını seçip bütün çekirdekleri aktifleştirdim. Daha sonra oyunlarda gözle görülür bir performans artışı oldu. Ancak işlemci daha çok ısınıyor ve şarj yiyor. Oyun oynamadığım zaman hotplug ayarına alıyorum telefon normal çalışıyor yine. Tavsiye ederim.

Bazı telefon üreticilerin kendi arayüzlerinde oyun optimizasyonu yapmak ve çeşitli aktivasyonlar yapmak için uygulama mevcut, örneğin Game Launcher Samsung'un güncel çoğu telefonun da var. Diğer türlü markette oyun hızlandırıcı uygulamaları pek bir halta yaramıyor.

Arkaplanda çalışan gereksiz uygulamaları manuel olarak kendin durdur. Bunun dışında harici bir uygulama kullanma.

Oyun/uygulama güncellemeleri ve sistem güncellemelerini mutlaka güncel tut.
Güncellemeler tarafında bir sıkıntı yok da durdurduktan sonra da uygulamalar kendiliğinden başlıyor. Bilgisayarlarda çalışmalarına izin vermeyip tüm odağı çalıştırılan oyuna veren uygulamalar var mesela.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı