Android için program nasıl geliştirilir?

SirY

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar ben Python programlama dili biliyorum ve Android için bir yazılım geliştirmek istiyorum nasıl yaparım, hangi programı kullanmam gerekli, hangi programlama dilini kullanmam gerekli?

Java derken JavaScript mi bildiğimiz Java mı?
Bildiğimiz Java. Javascript web developing için kullanılıyor.
Java derken JavaScript mi bildiğimiz Java mı?

Sistem gereksinimleri nedir?
Emülatör kullanman gerektiği için ramin en az 8gb olsa iyi olur. Onun dışında çok bir sistem gereksinimi yok diye biliyorum

Sistem gereksinimleri nedir?

Windows Gereksinimleri

• İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (32-bit ya da 64-bit)
  • Bellek: 3 GB RAM minimum ancak 8 GB önerilir. Emulator için de +1 GB ekleyebilirsiniz.
  • Hafıza: 2 GB minimum boş alan ancak 4 GB önerilir. Ayrıca 2 GB kadar da daha sonrası için boş alan bulundurmanızı tavsiye ederiz.
  • Çözünürlük: Program en düşük 1280 x 800 çözünürlük beklemektedir.

Mac OS Gereksinimleri

• İşletim Sistemi: Mac OS X 10.10 (Yosemite) ya da daha yükseği
  • Bellek: 3 GB RAM minimum ancak 8 GB önerilir. Emulator için de +1 GB ekleyebilirsiniz.
  • Hafıza: 2 GB minimum boş alan ancak 4 GB önerilir. Ayrıca 2 GB kadar da daha sonrası için boş alan bulundurmanızı tavsiye ederiz.
  • Çözünürlük: Program en düşük 1280 x 800 çözünürlük beklemektedir.
Not: Linux için Ubuntu sürümünde denenmiştir.
Kaynak: Android Studio Sistem Gereksinimleri, Kaç GB - SaveButonu

Artı -1 Eksi
Kotlin ya da Java ile yapabilirsin. Android artık Kotlin'e geçiyor yani Java güncelliğini yitiriyor fakat Kotlin hala yeni olduğu için Java'da çok çok daha fazla kaynak bulabilirsin. Kotlin yolunu seçer ve yapamazsan Java'yı dene derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı