Android İçin Uçuş Simülasyonu Önerisi

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Telefonumda detaylı bir uçuş simülasyonu oyunu arıyorum. Şu anda Rotros'un geliştirdiği Real Flight Simulator'u oynuyorum fakat başka alternatiflerde istiyorum. İçerisinde savaş uçakları da olması güzel olur. Telefonum iyi olduğundan her türlü oyunu önerebilirsiniz.

Telefonumda detaylı bir uçuş simülasyonu oyunu arıyorum. Şu anda Rotros'un geliştirdiği Real Flight Simulator'u oynuyorum fakat başka alternatiflerde istiyorum. İçerisinde savaş uçakları da olması güzel olur. Telefonum iyi olduğundan her türlü oyunu önerebilirsiniz.
Biraz geç olacak kusura bakmayın. Size tam 3 simulasyon önerisinde bulunacağım:
1-İnfinite Flight
2-X-Plane Mobile
3-Aerofly FS20.
İnfinite Flight yeni yeni başlayanlar için ideal bir simülasyon. Kontroller RFS gibi ama daha iyi bir artısı var otopilot özelliği. RFS'de var mı bilmiyorum ama İF'deki çok iyi. Navigasyon özelliği var ve siz rotayı belirlediğiniz anda kendi irtifasina kadar ayarlıyor. Kalkışlar kolay. İlk başladığımda hemen çözmüştüm. Ama inmek yeni başlayanlar kolay değil. Ama diğer simülasyonlara göre daha kolay. Grafik açısından RFS'den iyi olduğunu söyleyebilirim. Filo olarakta RFS ile yarışır. Artı olarak savaş jetleri de mevcut. Oyunun fiyatı 6.79 TL. Ama içindeki çoğu özellik için üyelik almanız lazım. Aylık 35 TL civarı. Ama şunu söyleyeyim PRO almasaniz bile diğer simülasyonlara nazaran daha çok uçak ve daha çok pist kullanabiliyorsunuz. Ayrıca PRO alirsanız Hava Trafik kontrollüğü yapabilirsiniz.
X-Plane Mobile grafik açısından İF'e ve RFS'e Cok büyük fark atıyor. Aşırı iyi grafikleri var. Ayrıca 3D binalara sahip. Gerçekçilik açısından en iyi simülasyon budur. Çünkü kokpitin içindeki tüm tuşlar kullanılabiliyor. Bunu öğrenmesi İF'e kıyasla daha zor. Filosu az. Belli başlı uçaklar var.
Aerofly FS20 mobilde ki en iyi grafiklere sahip simülasyon. Oynayınca anlarsınız zaten. Filo açısından X-Plane'den fazla IF'den az. Bu arada Filo'nun içine hem uçak modelleri hem de uçak giysileri dahil. İF'de ve bunda Turkish Airlines mevcut. Simülasyon açısından X-Plane'den tek farkı her tuş kullanılmıyor. Ayrıca oyunun fiyatı 35 TL. Üyelik var mı inanın hatırlamıyorum.(Ayrıca bunda da savaş jetleri mevcut)
Bana soracak olursanız paranız varsa ve iyi uçak biliyorsanız. Aerofly ve X-Plane ikisini de deneyin. Ha eğer tek simülasyon diyorsanız önerim Aerofly. İyi akşamlar.

Geri
Yukarı