Rehber Android / İOS Telefonlarda Reklam Engelleme

RowIinq

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar.
Bugün Android ve İOS cihazlarda her hangi bir 3. parti program kullanmadan reklam önleme yöntemini göstereceğim. Bu benim ilk rehberim. Hatalarım olabilir. Şimdiden özür dilerim.

Android için reklam önleme nasıl yapılır?

İlk olarak yapmamız gereken Ayarlar yerine girmek olacak.
Daha sonra ise arama çubuğuna "Özel DNS" yazmalıyız.
Gelen ekranda VPN butonunun hemen altında bulunan (Yeri değişiklik gösterebiliyor. Kendi cihazıma göre yaptım.) Özel DNS butonunu buluyoruz.
Bu sizde "Kapalı" seçeneğinde veya "Otomatik" seçeneğindedir.
Bir kez tıkladıktan sonra en alt kısımda bulunan "Özel DNS sağlayıcı ana bilgisayar adı" yazan yere tıklayarak alttaki satırı aktif hale getiriyoruz.
Ve buraya ise "dns.adguard.com" yazıyoruz.
Sonrasında ise Kaydet butonuna basarak cihazımızı yeniden başlatıyoruz.
Tebrikler! artık reklam görmeyeceksiniz.

İOS için reklam önleme işlemi nasıl yapılır?

Telefonunuzdan Ayarlar menüsünü açalım.
Wi-Fi seçeneğine tıklayalım.
Gelen ekranda sayfayı en aşağı kaydırıp "DNS'yi ayarla" seçeneğinı seçelim.
Sizde Otomatik butonu seçili olacaktır. Bunu Elle olarak değiştirelim.
Sonrasında ise "Sunucu Ekle" butonuna basarak altta verdiğim DNS adreslerini teker teker yazarak uygulayalım.
İlk olarak 94.140.14.14 adresini yazarak kaydediyoruz.
Sonrasında ise tekrardan "Sunucu Ekle" butonuna basarak bir adres daha girmemiz gerekiyor.
İkinci adresimiz ise 94.140.15.15 olacaktır.
Bu işlemi yaptıktan sonra sağ köşeden Kaydet butonuna basarak cihazımızı yeniden başlatalım.
Ve artık reklam görmeyeceksiniz!

Evet. Rehberimizin sonuna geldik. Bahsettiğim gibi. İlk rehberimdi ve hatam, hatalarım varsa affola. İyi sosyaller dilerim. Sağlıcakla kalın. Bir sonraki rehberimde görüşmek üzere. 👋

AdGuard dışında öneriniz var mı? Ek olarak neden AdGuard?
AdGuard diğer reklam önleyicilere göre daha bilindik ve daha güvenli. Benimde kullandığım ve her hangi bir sorunla karşılaşmadığım bir program. Bir çok reklam önleyici kullandım. Bazıları kendiliğinden siliniyor. Bazıları ayarları eski haline getiriyor. Bazıları ise reklam önleme aktif iken bile reklam gösteriyor. Bu yüzden AdGuard'ı seçtim. Bu sorunları AdGuard'da yaşamadığım için.

Origin versiyonu var mıydı?
Nasıl yani?

Geri
Yukarı