Android oyun yapmak için Unity ile Kotlin kullanılır mı?

Öğrenci versiyonunu kullanmadım ancak personel sürümünde hiçbir eksiklik hissetmedim. Personel sürümü kullanabilirsiniz.

Arasında ki fark nedir acaba bilmiyorum da personel kullanırım büyük ihtimal ve kendi oyun projemi yapmayı kadar iyi yeterli öğrenebilmeme ne kadar süre de ulaşırım tahminen ortalama?

Arasında ki fark nedir acaba bilmiyorum da personel kullanırım büyük ihtimal ve kendi oyun projemi yapmayı kadar iyi yeterli öğrenebilmeme ne kadar süre de ulaşırım tahminen ortalama?
Kendi projen nasıl bir şey olacağına göre değişir. Eğer ki projen flappy bird 2 saatte öğrenirsin. Basit bir runner oyunu ise bir haftada mantığını öğrenirsin. Kafandaki proje basit bir oyunsa onu kendin yapacak seviyeye gelmen bir iki ay alır ancak çok detaylı şeyler yapmayı düşünüyorsan 4-5 Ay boyunca full eğitim ilerleyebilirsin.

Transform
Collider
Rigidbody
Gibi componentleri öğrenip üzerine de
Lerp, OnTriggerEnter, Raycast, Invoke gibi bazı fonksiyonlari öğrendiğin zaman çoğu projenin %90-95ini yapabilecek konuma gelirsiniz

Kendi projen nasıl bir şey olacağına göre değişir. Eğer ki projen Flappy Bird 2 saatte öğrenirsin. Basit bir runner oyunu ise bir haftada mantığını öğrenirsin. Kafandaki proje basit bir oyunsa onu kendin yapacak seviyeye gelmen bir iki ay alır ancak çok detaylı şeyler yapmayı düşünüyorsan 4-5 ay boyunca Full eğitim ilerleyebilirsin.

Transform.
Collider.
Rigidbody.
Gibi componentleri öğrenip üzerine de.
Lerp, ontriggerenter, raycast, ınvoke gibi bazı fonksiyonlari öğrendiğin zaman çoğu projenin %90-95'ini yapabilecek konuma gelirsiniz.

Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için, güzel bir oyun yapar ve Google Play Store'ya yayınlayıp (tek seferlik 25$ dolar ücret ödeyerek) para kazanabilirim değil mi? Oyun içi satın alımlar, reklamlar indirmeler vs ile çok yüksek para kazanılıyor diye biliyorum ve önce daha basit oyunlar yaparak ücretsiz şekilde kendimi tanıtmak sonra ücretli oyuna geçmeye başlamak hedefim.

Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için, güzel bir oyun yapar ve Google Play Store'ya yayınlayıp (tek seferlik 25$ dolar ücret ödeyerek) para kazanabilirim değil mi? Oyun içi satın alımlar, reklamlar indirmeler vs ile çok yüksek para kazanılıyor diye biliyorum ve önce daha basit oyunlar yaparak ücretsiz şekilde kendimi tanıtmak sonra ücretli oyuna geçmeye başlamak hedefim.
Google play store üzerinden satış yapman biraz hayal. Her gün yüzlerce yeni oyun çıkıyor ve kendini çok iyi tanıtman lazım. Bunun için de şans lazım açıkçası. Eğer şansın iyi giderse evet güzel paralar kazanabilirsin ancak şu anki durumda aylık ufak mebalalar kazansan yeterli. Uygulama satmak yerine de reklamlı yapıp reklamları kaldırmayı ücretli yaparsan gelirin daha yüksek olur diye düşünüyorum

Google Play Store üzerinden satış yapman biraz hayal. Her gün yüzlerce yeni oyun çıkıyor ve kendini çok iyi tanıtman lazım. Bunun için de şans lazım açıkçası. Eğer şansın iyi giderse evet güzel paralar kazanabilirsin ancak şu anki durumda aylık ufak mebalalar kazansan yeterli. Uygulama satmak yerine de reklamlı yapıp reklamları kaldırmayı ücretli yaparsan gelirin daha yüksek olur diye düşünüyorum.

Hayal mı ama Google Play Store'da yapılan oyunlara bakıyorum da en düşük ücretli oyun bile güzel bir kazanç elde etmiş ve mesela 10 TL bile yazsam 100 bin+ indirme de 1 milyon TL alırım, 1 TL de yazsan 100 bin TL ile başlarım veya oyunu ücretsiz yapıp oyun içi satın alımlar yürümez mi, güzel ve saracak bir şey yapsam Google Play üzerinden satış yapamaz mıyım yani boşa mı uğraşmış olurum? Dediğim gibi hedefim mobil oyun Android üzerinde.

Hayal mı ama Google Play Store'da yapılan oyunlara bakıyorum da en düşük ücretli oyun bile güzel bir kazanç elde etmiş ve mesela 10 TL bile yazsam 100 bin+ indirme de 1 milyon TL alırım, 1 TL de yazsan 100 bin TL ile başlarım veya oyunu ücretsiz yapıp oyun içi satın alımlar yürümez mi, güzel ve saracak bir şey yapsam Google Play üzerinden satış yapamaz mıyım yani boşa mı uğraşmış olurum? Dediğim gibi hedefim mobil oyun Android üzerinde.

Yani sonuçta Android oyunları günümüzde çok oynanıyor bu yüzden sahiplerine çok para kazandırıyor sence şu an başladığım gibi bu yoldan devam etmeli miyim yoksa boşa hayal mı kuruyorum, para falan kazanmaz mıyım bu işten.

Yani sonuçta Android oyunları günümüzde çok oynanıyor bu yüzden sahiplerine çok para kazandırıyor sence şu an başladığım gibi bu yoldan devam etmeli miyim yoksa boşa hayal mı kuruyorum, para falan kazanmaz mıyım bu işten.
Hocam açıkçası biraz hayal. Onun yerine biraz unity öğrenip bir oyun firmasında ise girmek daha mantıklı. Eğer çok büyük paralar kazanmak gibi bir niyetiniz varsa da birkaç yıl unity üzerine çalışıp iyice ilerledikten sonra kendi şirketini kurabilirsin ancak şu an bu seviyede biraz hayal diyebiliriz. En makulu bir şirkette çalışmak. Sonrasına zaten kendiniz kadar verirsiniz

Hocam açıkçası biraz hayal. Onun yerine biraz Unity öğrenip bir oyun firmasında ise girmek daha mantıklı. Eğer çok büyük paralar kazanmak gibi bir niyetiniz varsa da birkaç yıl Unity üzerine çalışıp iyice ilerledikten sonra kendi şirketini kurabilirsin ancak şu an bu seviyede biraz hayal diyebiliriz. En makulu bir şirkette çalışmak. Sonrasına zaten kendiniz kadar verirsiniz.

C# Unity bilen biri olarak işte çalışsam ne gibi bir kazancım olur ki? İnternette 40k civarlarında başlar yazıyor doğru mudur? Bazı ilanlara bakıyorum maaş yazmıyor ancak 6 yıl deneyim gerektiriyor vs diyor ee o zaman nasıl olacak ki bu iş.

C# Unity bilen biri olarak işte çalışsam ne gibi bir kazancım olur ki? İnternette 40k civarlarında başlar yazıyor doğru mudur? Bazı ilanlara bakıyorum maaş yazmıyor ancak 6 yıl deneyim gerektiriyor vs diyor ee o zaman nasıl olacak ki bu iş.

Hocam şu an sektörde çok fazla junior aramıyorlar. Bu yüzden iş bulma kısmı birazcık zor. Junior olarak işe başlarsanız asgari ücretin biraz üzerinde alırsınız. Eğer senior veya lead konumunda çalışırsanız asgari ücretin 5 katını alırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı