Android oyunları Linux'ta nasıl oynanır?

Yanlış bilgi
Linux'da Android oyunu oynayamazsınız. Anbox ve Waydroid doğrudan x86 ile çalışıyorlar ve yüklediğiniz neredeyse her uygulama hata veriyor. ARM mimarisi olmadığından bu hatayı alıyorsunuz. Pratik olarak Android çalışsa da ARM çalışmadığından uygulamaların hiçbiri çalışmayacaktır.

Linux'da Android oyunu oynayamazsınız. Anbox ve waydroid doğrudan X86 ile çalışıyorlar ve yüklediğiniz neredeyse her uygulama hata veriyor. ARM mimarisi olmadığından bu hatayı alıyorsunuz. Pratik olarak Android çalışsa da ARM çalışmadığından uygulamaların hiçbiri çalışmayacaktır.

Waydroid'i scriptleyerek ARM çalıştırılabiliyor.

Linux'da Android oyunu oynayamazsınız. Anbox ve Waydroid doğrudan x86 ile çalışıyorlar ve yüklediğiniz neredeyse her uygulama hata veriyor. ARM mimarisi olmadığından bu hatayı alıyorsunuz. Pratik olarak Android çalışsa da ARM çalışmadığından uygulamaların hiçbiri çalışmayacaktır.
Teorin veya düşünce çok yanlış kardeş.
Çünkü ben Android Studio'nun Android Emülatör'ü ile;
Dancing Line(Arm),
Wild Rift (Arm64),
TFT(Arm64),
gibi oyunları rahatça oynadım Linux üzerinden lakin kol desteği yok işte. Sanal makine de görürse kol oynarım.

Genymotion ARM translation ile bu mümkün clash royale ve clash of clans x86 desteği sona ermesine rağmen oynayabiliyorum.

Geri
Yukarı