Rehber Android sistem uygulamalarını kaldırma (rootsuz ve bilgisayarsız)

Merhabalar, sizlere Android cihazlarınızda hazır gelen ve kaldırılmayan uygulamaları nasıl root ve bilgisayar gerektirmeden kaldıracağımızı göstereceğim.

UYARI! Telefonunuzda bilinmeyen bir sistem uygulamasını kaldırmamanızı öneririz. Telefonunuzun yazılımında sorunlar meydana gelebilir. Yapılan tüm işlem ve sorumluluklar size aittir.

Gerekli uygulamalar:

Adımlar
1 - Geliştirici seçeneklerini aktifleştirin.
Bunun için: Ayarlar -> Telefon hakkında -> Yazılım bilgileri sekmelerini bulun. Cihaz modelinize göre adımlar değişebilir.

adım3.jpg

Yapım numarasına 5 kez tıklayın ve şifre ekranı gelirse telefonunuzun şifresini girin. Geliştirici seçeneklerinin açıldığına dair altta pop up ekran göreceksiniz.
2- Geliştirici seçeneklerini açın ve "USB hata ayıklaması" ve "Kablosuz hata ayıklaması" menüsünü bulun aktif hale getirin.

adım6.jpg

3- Shizuku'yu indirin ve açın.
adım5.jpg

4- Shizuku'nun bildirimlerini açın ve eşleştiriliyor menüsüne basın. Telefonunuza "Eşletirme hizmeti aranıyor" bildirimi gelmesi gerekir.

5-Gelen eşleştirme ekranında geliştirici seçeneklerine geri dönün ve kablosuz hata ayıklamayı bulun, ayrıntılarına basın ve "Eşleşme kodu ile cihaz eşle" menüsüne tıklayın.

adım7.jpg

6- Gördüğünüz kodu gelen bildirime tıklayıp kodu girin.

adım8.jpg

7- Kodu girdiğinize göre Shizuku'yu aktifleştirmemiz için tek adım kaldı.

8- Shizuku'ya geri dönün ve başlata tıklayın. Ekrana kodlar gelecektir, "services started" geldiği anda işlem tamamlanmıştır ve ana menüde "Shizuku çalışıyor." ibaresi görmeniz gerekmektedir.

Gerekli ayarları yaptıktan sonra şimdi istediğimiz uygulamayı kaldırmakta kaldı. Ben Samsung telefonlarda hazır gelen "Samsung Free" uygulamasını kaldıracağım. Siz istediğiniz uygulamayı kaldırabilirsiniz.

samsung free icon.jpg

Gördüğünüz gibi kaldıracağım uygulamada kaldırmam için hiçbir ibare yer almıyor, bunun için:

9- Canta'yı indirin ve açın.

10- Kaldıracağınız uygulamayı seçin ve çöp kutusuna tıklayın.

11- Gelen uyarıya izin verin.

adım9.jpg

12- Tebrikler, uygulama silindi. Kontrol edelim.

adım10.jpg

Umarım bu rehber işinize yaramıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Iki sorum var,
Garanti durumunu etkiliyor mu?
Telefonu sıfırladıktan sonra uygulama geri geliyor mu? Gelmiyorsa tekrar yüklemenin yolu var mı?

Iki sorum var,
Garanti durumunu etkiliyor mu?
Telefonu sıfırladıktan sonra uygulama geri geliyor mu? Gelmiyorsa tekrar yüklemenin yolu var mı?
Garanti durumunu etkilemez çünkü sisteme root veya custom rom kullanmadık. Ayrıca sildiğiniz uygulamaların paket adları uygulamada gözüküyor oradan seçip geri yükleyebilirsiniz.

Merhabalar, sizlere Android cihazlarınızda hazır gelen ve kaldırılmayan uygulamaları nasıl root ve bilgisayar gerektirmeden kaldıracağımızı göstereceğim.

UYARI! Telefonunuzda bilinmeyen bir sistem uygulamasını kaldırmamanızı öneririz. Telefonunuzun yazılımında sorunlar meydana gelebilir. Yapılan tüm işlem ve sorumluluklar size aittir.

Gerekli uygulamalar:

Adımlar
Bunun için: Ayarlar -> Telefon hakkında -> Yazılım bilgileri sekmelerini bulun. Cihaz modelinize göre adımlar değişebilir.

Eki Görüntüle 2085108

Yapım numarasına 5 kez tıklayın ve şifre ekranı gelirse telefonunuzun şifresini girin. Geliştirici seçeneklerinin açıldığına dair altta pop up ekran göreceksiniz.
2- Geliştirici seçeneklerini açın ve "USB hata ayıklaması" ve "Kablosuz hata ayıklaması" menüsünü bulun aktif hale getirin.

Eki Görüntüle 2085117

Eki Görüntüle 2085116

4- Shizuku'nun bildirimlerini açın ve eşleştiriliyor menüsüne basın. Telefonunuza "Eşletirme hizmeti aranıyor" bildirimi gelmesi gerekir.

5-Gelen eşleştirme ekranında geliştirici seçeneklerine geri dönün ve kablosuz hata ayıklamayı bulun, ayrıntılarına basın ve "Eşleşme kodu ile cihaz eşle" menüsüne tıklayın.

Eki Görüntüle 2085124

Eki Görüntüle 2085125

8- Shizuku'ya geri dönün ve başlata tıklayın. Ekrana kodlar gelecektir, "services started" geldiği anda işlem tamamlanmıştır ve ana menüde "Shizuku çalışıyor." ibaresi görmeniz gerekmektedir.

Gerekli ayarları yaptıktan sonra şimdi istediğimiz uygulamayı kaldırmakta kaldı. Ben Samsung telefonlarda hazır gelen "Samsung Free" uygulamasını kaldıracağım. Siz istediğiniz uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2085132

Gördüğünüz gibi kaldıracağım uygulamada kaldırmam için hiçbir ibare yer almıyor, bunun için:

Eki Görüntüle 2085140

Eki Görüntüle 2085143

Elinize sağlık.bilgisayar varsa

Gerekli uygulamalar:

Adımlar

Eki Görüntüle 2085108

Eki Görüntüle 2085117

Eki Görüntüle 2085116

Eki Görüntüle 2085124

Eki Görüntüle 2085125

Eki Görüntüle 2085132

Eki Görüntüle 2085140

Eki Görüntüle 2085143

Shizuki nasıl bir kraldır yaaa.

Olmadı hocam. Kaldırıldı olarak gözükuyor ama hem hafıza kullanımından baktıgımda kullanılmış olarak gözüküyor hem de Canta'ya tekrar girdiğimde kaldirılabilir olarak gözüküyor.

Güncelleme: Aktif olarak kullandığım Game Booster Plus artık çalışmıyor, GOS'a bağlanılamıyor hatası veriyor.

@Megansi Hocam tekrardan merhabalar, ben kendi telefonum için yaptım bir de anneannemde A02 vardı onun için de yapmak istedim fakat canta yüklenmedi. Sanirım birden fazla versiyon var, hangisini kurmaliyım?

Hocam sorun çözüldü, rehber için tekrardan tesekkurler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı