İstenilmeyen Uygulamaları Kaldırma Rehberi (ADB ile Rootsuz)

KS
Üye 6767

Üye 6767

Hectopat
Katılım
11 Eylül 2017
Mesajlar
3.210
Makaleler
2
Çözümler
14
Yer
Stark Industries
Hocam ben Samsung A30 kullanmaktayım. Özellikle SİM menüsü beni gıcık ediyor ve bunu kaldırmak istiyorum. Ama Knox sayacından dolayı tırsıyorum. Sayacı etkiler mi?
Etkileme şansı var bence. Ama ADB ile bilemedim. Root yapmadan kaldırılıyor mu onu da bilmiyorum. Ama ben olsam ellemem. Gizlemek daha sağlıklı olur. İşini görebilecek bir şey bence.
 

Emirhan46449

Femtopat
Katılım
27 Nisan 2021
Mesajlar
14
Hocam bu işlemi yaparken dediğiniz klasöre sağ tıklıyorum. Powershell açılıyor ancak adb devices yazdığımda Eki Görüntüle 832146
böyle diyor. Ancak klasördeki cmd-here.exe dosyasını açıp adb devices yazınca cihazım görünmekte. işlemi cmd-here.exe üzerinden yapmam bir sorun yaratır mı?
Hocam adb klasörünü açıp klasördeki arama kutusuna cmd yazarsanız cmd de açılır
 

Emirhan46449

Femtopat
Katılım
27 Nisan 2021
Mesajlar
14
Sony Xperia XA1 Plus cihazda denedim fakat depolama da boşalma olmadı. Uygulamalar devre dışı olmuş gibi bir şey oldu. Ayarlarda uygulamalar bulunuyor ve yeni kullanıcıyla oturum açıldığında tekrar yüklenecek mi ne yazıyordu. Bende açtım yeni oturum, girdim uygulamalara açıldılar. Sizlerde tamamen kaldırmışsa ne mutlu. ADB AppControl uygulamasıyla da denedim, aynı sonuç verdi.
Aslında bu konuyu açan arkadaş, TWRP kullanmadan Magisk ile root atmayı göstermiş denerim belki.
 
Son düzenleme:
Yukarı