Rehber İstenilmeyen Uygulamaları Kaldırma Rehberi (ADB ile Rootsuz)

Hocam ben Samsung A30 kullanmaktayım. Özellikle SİM menüsü beni gıcık ediyor ve bunu kaldırmak istiyorum. Ama Knox sayacından dolayı tırsıyorum. Sayacı etkiler mi?
Etkileme şansı var bence. Ama ADB ile bilemedim. Root yapmadan kaldırılıyor mu onu da bilmiyorum. Ama ben olsam ellemem. Gizlemek daha sağlıklı olur. İşini görebilecek bir şey bence.

Hocam bu işlemi yaparken dediğiniz klasöre sağ tıklıyorum. Powershell açılıyor ancak adb devices yazdığımda Eki Görüntüle 832146
böyle diyor. Ancak klasördeki cmd-here.exe dosyasını açıp adb devices yazınca cihazım görünmekte. işlemi cmd-here.exe üzerinden yapmam bir sorun yaratır mı?
Hocam adb klasörünü açıp klasördeki arama kutusuna cmd yazarsanız cmd de açılır

Sony Xperia XA1 Plus cihazda denedim fakat depolama da boşalma olmadı. Uygulamalar devre dışı olmuş gibi bir şey oldu. Ayarlarda uygulamalar bulunuyor ve yeni kullanıcıyla oturum açıldığında tekrar yüklenecek mi ne yazıyordu. Bende açtım yeni oturum, girdim uygulamalara açıldılar. Sizlerde tamamen kaldırmışsa ne mutlu. ADB AppControl uygulamasıyla da denedim, aynı sonuç verdi.
Aslında bu konuyu açan arkadaş, TWRP kullanmadan Magisk ile root atmayı göstermiş denerim belki.

Son düzenleme:
Adb programlari ile android teki sistem dosyalarini silmek guvenlik sorunu olusturur mu?(Ornegin bankacilik uygulamalari. Usb hata ayiklamanin acik olmasi, vs)

Root lama isi ile ugrasmak gercekten cok biktirmisti(Bu arada root guvenlik riski tasidigi icin artik pek kullanmiyorum)

Adb debloat ile sistem dosyalarini kaldirmak guvenlik sikintisi yaratmiyorsa, harika:)

Daha sonra yükleyebilirsiniz normalde hocam. Bir problem olmaz diye düşünüyorum.

Bazı sistem uygulamaları paket yükleyici ile yüklenemez, yüklenemedi hatası verir silinen uygulamanın paket ismini internetten aratarak ya da package name Viewer 2.0 (silinenleride gösterebilir) ile bularak adb shell cmd package install-existing paketadı ile geri getirebilirsiniz.

Ben bunu yaptım, telefon hafızasından yer eksilmiyor sadece görünmüyor.

Sadece paketin sistemdeki parçalanmış kısmını silmiş oldunuz tamamen paketi kaldırmak için uygulamayı ayarlardan bulup verileri temizle ve güncellemeleri kaldır deyin boyutu hesaplanamaz hale gelecektir ama üretici yazılımı ise yine de ayarlarda gözükebilir ayrıca sistemde kurtarılması ya da formattan sonra geri gelmesi için bir adet APK paketi yine de kalacaktır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı