Android Studio Emulator vs Diğer çözümler

277726

Hectopat
Makaleler
4
Android Studio için AMD işlemcilerde Hyper-v desteği olmadığını gördüm. Sanallaştırma açılarak bu sorunu çözebilir miyim? Hyper-v özelliğini kapatıp sanallaştırma özelliğini aktif etmek ne gibi avantaj ve dezavantaj sağlar? Performans konusunda da fikirlerinizi bekliyorum.(Hem bilgisayar açısından hem de Android Studio vb. uygulamalar açısından) Bunlar haricinde Android Studio kullanırken emulator konusunda önereceğiniz programları da bekliyorum.(Ücretsiz ve güvenilir olmasını tercih ederim.)

Android Studio için AMD işlemcilerde Hyper-v desteği olmadığını gördüm. Sanallaştırma açılarak bu sorunu çözebilir miyim? Hyper-v özelliğini kapatıp sanallaştırma özelliğini aktif etmek ne gibi avantaj ve dezavantaj sağlar? Performans konusunda da fikirlerinizi bekliyorum.(Hem bilgisayar açısından hem de Android Studio vb. uygulamalar açısından) Bunlar haricinde Android Studio kullanırken emulator konusunda önereceğiniz programları da bekliyorum.(Ücretsiz ve güvenilir olmasını tercih ederim.)

Benim bildiğim Hyper-V, sanallaştırma desteği olan Amd Ryzen işlemcilerde kullanılabiliyor. Bios'tan Virtualization seçeneği aktif edildikten sonra Windows 10'da özellik aç/kapa bölümünden "Windows Hiper Yönetici Platformu" seçeneğini de aktifleştirmeniz gerekiyor.

Ben bu şekilde Ryzen 1600'de Android Emulatör'ü sorunsuz kullanıyorum.

Genymotion kullanabilirsiniz.
Aklıma gelen diğer bir alternatif de Android telefonunuzdan uygulamayı test etmek.(USB debugging deniyordu sanırım)

Benim bildiğim Hyper-v, sanallaştırma desteği olan AMD Ryzen işlemcilerde kullanılabiliyor. BIOS'tan virtualization seçeneği aktif edildikten sonra Windows 10'da özellik aç/kapa bölümünden "Windows hiper yönetici platformu" seçeneğini de aktifleştirmeniz gerekiyor.

Ben bu şekilde Ryzen 1600'de Android emulatör'ü sorunsuz kullanıyorum.

Ben şu an BIOS'tan SVM mode yani sanallaştırma desteği açık bir şekilde Android Studio'nun Emulator'unu kullanıyorum ve gerçekten hızlı. Herhangi bir sorun da yaşamadım. Performans konusunda fikirlerinizi bekliyorum.

Ben şu an BIOS'tan SVM mode yani sanallaştırma desteği açık bir şekilde Android Studio'nun Emulator'unu kullanıyorum ve gerçekten hızlı. Herhangi bir sorun da yaşamadım. Performans konusunda fikirlerinizi bekliyorum.

Yukarıda yazdığım gibi, Windows 10'da özellik aç/kapa bölümünden "Windows Hiper Yönetici Platformu" seçeneğini de aktifleştirin.

Sorun yok, ben alternatif sundum sadece.

Bu sorunu bende yaşadım ilk olarak hyper v yi etkinleştirin ama bunun dışında windows ortam değişkenlerine path adında bir değişken tanımlamanız gerek videolar yazarsanız çıkar path değişkeni ile amd çalışabiliyor emulator sorunsuz açılıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı