Android Studio HAXM hatası

Heronry

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i7-3612QM
12 GB DDR3 RAM
Nvidia GT720M
222GB SSD
465GB HDD
Android Studio'yu kurarken hata verdi, pek önemsemedim. Flutter kurduktan sonra mobil cihaz kurmaya çalışırken indirmem gerektiğini söyledi ve Android stuido içerisinden indirmeyi denedim. Yine hata verdi. Manuel olarak GitHub sayfasından yükledim ve kurdum fakat hata gitmedi. BIOS'a girip sanallaştırmayı açtım, bilgisayar açıldıktan sonra Android Studio'yu tekrar açtım fakat yine aynı hatayı verdi.

1682609342774.png

Android Studio'yu kurarken hata verdi, pek önemsemedim. Flutter kurduktan sonra mobil cihaz kurmaya çalışırken indirmem gerektiğini söyledi ve Android stuido içerisinden indirmeyi denedim. Yine hata verdi. Manuel olarak GitHub sayfasından yükledim ve kurdum fakat hata gitmedi. BIOS'a girip sanallaştırmayı açtım, bilgisayar açıldıktan sonra Android Studio'yu tekrar açtım fakat yine aynı hatayı verdi.

Eki Görüntüle 1756861
Bu hatada tam olarak ne yapmanız gerektiğini anlatmış zaten. Yanlış anlamayın ama yeterli İngilizce bilmeyen insan yazılıma atılamaz.

Bu hatada tam olarak ne yapmanız gerektiğini anlatmış zaten. Yanlış anlamayın ama yeterli İngilizce bilmeyen insan yazılıma atılamaz.

Burada yazanları yaptığımı ve o şekilde çalışmadığını zaten belirttim. Yanlış anlamayın ama Türkçeyi düzgün anlayamayan insanlar başkalarına yardım etmeye uğraşmamalı.

Burada yazanları yaptığımı ve o şekilde çalışmadığını zaten belirttim. Yanlış anlamayın ama Türkçeyi düzgün anlayamayan insanlar başkalarına yardım etmeye uğraşmamalı.
Güzel cevap.

https://github.com/intel/haxm/releases/download/v7.8.0/haxm-windows_v7_8_0.zip indirip Standalone olarak HAXM kurmayı sonra da "sc" kullanarak servisi başlatmayı deneyin.

Uyarı: HAXM kurulumu sisteminiz eğer Intel işlemcileri için Intel VT gibi gereken özellikleri taşımazsa başarısız olur.

1. Releases · intel/haxm sitesinden ya da SDK yöneticisini kullanarak yükleyici paketini indirin.
  2. Yükleyiciyi çalıştırın.
    Eğer önceki bir HAXM versiyonu var ise bu pencere çıkacaktır.
    install-haxm-win-image-02a-install-dialog-box.png
  3. "Yes" basarak güncellemeyi ya da "No" basarak reddedebilirsiniz.
  4. Bir kurulum yardımcısı göreceksiniz:

install-haxm-win-image-03a-install-welcome-screen.png

"Install" basın.
    Note: Belgelendirmeyi HAXM Documentation'dan okuyabilirsiniz.
  5. HAXM kurulumu bittiği zaman başarılı ekranını göreceksiniz:

install-haxm-win-image-04-install-wizard-screen.png
  6. "Finish" basarak kapatın, artık HAXM ilk kullanım için hazırdır.

HAXM'ın çalıştığını onaylamak için yönetici yetkileri ile komut istemi penceresi açıp bu komutu çalıştırın:

sc query intelhaxm

Eğer Intel HAXM çalışıyorsa, komut "4 RUNNING" durum mesajı ile yanıt verecektir.

HAXM başlatıp durdurmak için bu komutları kullanabilirsiniz.

Durdur:

sc stop intelhaxm

Başlat:

sc start intelhaxm

Aynı zamanda Android Studio setup dosyasında da HAXM'ı yükleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı