Çözüldü Android Studio "HAXM is not installed." hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

demirbilekit

Decapat
Daha fazla  
Android Studio'yu yükledim (daha önce başka PC dede yükleyip kullanmıştım) ama böyle bir hata veriyor SDK Manager'den yükledim avd Manager'den de de install ediyorum ama tekrardan aynı hatayı veriyor. :(

Hata mesajı:

Intel HAXM is required to run this avd.
HAXM is not installed.

Install Intel HAXM for better emulation performance.

Dünden beri bakıyodum biraz daha araştırınca şimdi çözümü buldum benim gibi karşılaşan olursa diye çözümü buraya bırakıyorum.

C:\Users\Kullanici_Adiniz\AppData\Local\Android\Sdk\Extras\extras\intel\intelhaxm-android.exe yoluna giderek kurulum dosyasını manuel kurulumu yapınca düzeldi.

Son düzenleme:
Android Studio'yu yükledim (daha önce başka PC dede yükleyip kullanmıştım) ama böyle bir hata veriyor SDK Manager'den yükledim avd Manager'den de de install ediyorum ama tekrardan aynı hatayı veriyor. :(

Hata mesajı:

Intel HAXM is required to run this avd.
HAXM is not installed.

Install Intel HAXM for better emulation performance.

Dünden beri bakıyordum biraz daha araştırınca şimdi çözümü buldum benim gibi karşılaşan olursa diye çözümü buraya bırakıyorum.

C:\Users\Kullanici_Adiniz\AppData\Local\Android\Sdk\Extras\extras\intel\intelhaxm-android.exe yoluna giderek kurulum dosyasını manuel kurulumu yapınca düzeldi.

Nereden giriyoruz acaba?

Geri
Yukarı