Android Studio ve Visual Studio Code ile nasıl Benchmark yapılır?

Dryus

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
11
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
M1 Macbook Air 16/256GB
Meslek
Software Developer
Cihazımın belleğinin yeterli olup olmadığını görmek için bir Benchmark testi yapmak istiyorum. Android Studio ve Visual Studio Code ile bunu nasıl yapabilirim? Yazılım okumayı hedefliyorum buna uygun laptop bakıyorum 8 GB RAM'in yeterli olup olmadığını görmek için böyle bir duruma başvurdum. Yardımlarınızı bekliyorum.

RAM'in galiba program için yeterli olup olmadığını öğrenmek istiyorsunuz, kullanacağınız programların sistem gereksinimlerine baktınız mı? Burada tecrübeli insanlar deneyimlerini paylaşırlar ama benchmark ile tam olarak uygun olup olmadığını ölçebileceğinizi pek düşünmüyorum.

Screenshot_20210323-212830~2.png

Büyük ihtimalle yeterli olacaktır.

RAM'in galiba program için yeterli olup olmadığını öğrenmek istiyorsunuz, kullanacağınız programların sistem gereksinimlerine baktınız mı? Burada tecrübeli insanlar deneyimlerini paylaşırlar ama benchmark ile tam olarak uygun olup olmadığını ölçebileceğinizi pek düşünmüyorum.
Kendime günlük kullanıcı senaryosu oluşturmak istedim. 8 GB sistem gereksinimlerine göre yeterli gözüküyor ancak kullanıcıların dönüşleri bu yönde değil.

Geri
Yukarı