Android Studio veritabanı

Aselizan

Hectopat
Merhabalar. Android Studio ile uygulama geliştirmeye çalışıyorum. Benim sorum şu; soru cevap şeklinde quiz uygulaması olacak ve içindeki soruları ve cevapları sqlite kullanmadan nasıl tutabilirim? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

edebiyat yazar eserleri olacak sence çok mu bu veri miktarı

shared preferences /data/data/[package name]/shared_prefs/[app name].xml projenin bu dizininde xml formatında verileri tutuyor. Bütün yazarların bütün eserlerini tutmak mantıksız. Bir limiti olup olmadığını bilmiyorum fakat olabildiğince sınırlı tutmak önemli. Projenin boyutunu artırmış oluyorsun.

Kayıtlar çok büyükse veritabanında tutulması daha mantıklı ama sanıyorum senin örneğinde çok sayıda veri olmayacak. Kaç kayıttan bahsediyoruz?

shared preferences /data/data/[package name]/shared_prefs/[app name].xml projenin bu dizininde xml formatında verileri tutuyor. Bütün yazarların bütün eserlerini tutmak mantıksız. Bir limiti olup olmadığını bilmiyorum fakat olabildiğince sınırlı tutmak önemli. Projenin boyutunu artırmış oluyorsun.

Kayıtlar çok büyükse veritabanında tutulması daha mantıklı ama sanıyorum senin örneğinde çok sayıda veri olmayacak. Kaç kayıttan bahsediyoruz?

Edebiyattaki tüm yazarlar olmasa da çoğu yazar ve bu yazarlara ait eserler olacak yani sanırsam en az 5 ila 10 bin arası veriden bahsediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı