Android tabanlı işletim sistemi önerisi

Baristkgz

Decapat
Arkadaşlar bir süredir Android tabanlı işletim sistemi kurmak istiyorum. Bunun sebeplerinden birisi bilgisayarımın sisteminin zayıf olması bir diğer sebep ise değişiklik istemem. Bir süredir araştırıyorum Chrome OS denedim ama maalesef kuramadım çeşitli hatalar aldım. Remix OS indirmek istedim proje sonlandırıldığı için indirmeye bir site bulamadım. Yarın ise Phoenix OS indirmeyi deneyeceğim. Sizce ne yapmalıyım? Başka bir öneriniz ya da bu denediklerimle alakalı başka söylemek istediğiniz bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir süredir Android tabanlı işletim sistemi kurmak istiyorum. Bunun sebeplerinden birisi bilgisayarımın sisteminin zayıf olması bir diğer sebep ise değişiklik istemem. Bir süredir araştırıyorum Chrome OS denedim ama maalesef kuramadım çeşitli hatalar aldım. Remix OS indirmek istedim proje sonlandırıldığı için indirmeye bir site bulamadım. Yarın ise Phoenix OS indirmeyi deneyeceğim. Sizce ne yapmalıyım? Başka bir öneriniz ya da bu denediklerimle alakalı başka söylemek istediğiniz bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Android Tabanlı??? Linux tabanlı demek istediniz galiba :D.

Android Tabanlı??? Linux tabanlı demek istediniz galiba :D.
Aynen
Şimdi ona bakıyordum ancak minimum 4gb ram istiyor bende 2gb var sizce sorun olurmu ubuntu
PrimeOS.

Android tabanlı bilgisayar işletim sistemleri var, Android X86 projesine bir göz atın isterseniz.
Biraz baktım ancak biraz karışık göründü korkmadım değil yani

Android tabanlı mı istiyorsunuz Linux mu? Karar verin.

Eğer Android tabanlı işletim sistemi arıyorsanız PrimeOS öneririm.

Eğer Linux tabanlı işletim sistemi istiyorsanız başlangıç için Ubuntu veya Ubuntu ve Debian tabanlı dağıtımlara bakabilirsiniz.

Şimdi ona bakıyordum ancak minimum 4GB RAM istiyor bende 2GB var sizce sorun olur mu Ubuntu?
Sorun olabilir, Xubuntu veya Kubuntu gibi Ubuntu tabanlı fakat daha hafif işletim sistemlerine bakabilirsiniz. Ya da normal Ubuntu ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Yine Ubuntu veya Debian tabanlı seçenekleri olan Linux Mint kullanabilirsiniz.

Android Tabanlı? Linux tabanlı demek istediniz galiba :D.

Eski bir yorum ama dayanamayıp cevap vermek istedim çünkü hem bilmiyorsun hem de yorumunu ":D" ile bitiriyorsun. Android tabanlı bas bayağı birçok işletim sistemi var. Google bile yazarak 4-5 tanesini bulanbilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı