Android işletim sistemi önerisi

mystic flexer

Femtopat
Daha fazla  
Benim düşük seviye bir bilgisayarım var (Intel Celeron, 4 GB RAM). Buna Android işletim sistemi yüklemek istiyorum. Önerebileceğiniz OS'ler var mı?

Benim düşük seviye bir bilgisayarım var (Intel Celeron, 4 GB RAM). Buna Android işletim sistemi yüklemek istiyorum. Önerebileceğiniz OS'ler var mı?
Aslında ChromeOS'da kurabilirsin. Veya linux. Çünkü Android'de linux tabanlı.

Yeni nesil celeron mu yani 1155 pin falan en azından. Tam modelini söylerseniz. Bence androide hiç girmeyin. Windows 7 gayet düzgün çalışacaktır 1155 pin veya üzeri bir anakarta takılan işlemciyse.

Tam Android'lik bir laptop.
Şuradan "android-x86_64-9.0-r2.iso" yazan dosyayı indirip kurmanızı öneririm:

Legacy veya EFI modda kurabilirsiniz. Dual boot kullanacaksanız diğer işletim sistemini de Android'i de Legacy (MBR) modda kurmanızı öneririm.

İlk kurulumda internet bağlantısı açmadan kurulumu bitirin. Çünkü başta stabilite sorunu var ve Google hesabı girme ekranı kapanıp duruyor. Bu sorunu aşmak için bağlantıyı açmadan kurulumu tamamlayın. Kurarken otomatik güncelleme ayarını sorunca onay verin. Yani otomatik güncelleme açık olsun.

Kurulum bitince kablosuz bağlantıyı yapın. Ama yine hesap bilgisi girmeyin. Didtem özellikle Google paketlerini güncellemeyi bitirince stabil hale geliyor. Ondan sonra isterseniz Google hesabınızı açıp Play Store'dan istediğniz uygulamaları kurabilirsiniz.

Geri
Yukarı