Android telefon tamamen nasıl sıfırlanır?

dnzsvm

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, telefoncuya telefonumu satacağım. Bu yüzden dosyaların fotoğrafların filan kısacası hiçbir şeyin geri getirilmeyecek şekilde sıfırlanmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Telefon ayarları içerisinden "Tüm içerik ve ayarları sil" ya da "Fabrika ayarlarına sıfırla" seçeneklerini kullanarak telefonu tamamen silebilirsiniz. Ancak bunları yapmadan önce eğer açıkça yedekleme servislerini kapatın.

Android genelde Telefonu kapatırsın, Ses açma ve Açma tuşuna basılı tutarsın oradan tamamen hızlı ve güvenli bir şekilde sıfırlarsın.

Hard reset at ya da ayarlardan sıfırla. Ben ayarlardan sıfırlamayı öneriyorum.

Telefon ayarları içerisinden "Tüm içerik ve ayarları sil" ya da "Fabrika ayarlarına sıfırla" seçeneklerini kullanarak telefonu tamamen silebilirsiniz. Ancak bunları yapmadan önce eğer açıkça yedekleme servislerini kapatın.
Yedekleme servisleri derken neleri kapatmalıyım? Demek istediğim şu fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonrada hiçbir yazılım vb. şeyler ile hiçbir şeye erişilmesin. Bunun için sıfırladıktan sonra telefon alanını doldurup tekrar sıfırlasam 2 3 döngüde temiz olur diye düşünüyorum ne dersiniz?

Yedekleme servisleri derken neleri kapatmalıyım? Demek istediğim şu fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonrada hiçbir yazılım vb. şeyler ile hiçbir şeye erişilmesin. Bunun için sıfırladıktan sonra telefon alanını doldurup tekrar sıfırlasam 2 3 döngüde temiz olur diye düşünüyorum ne dersiniz?
Telefon alanını sürekli doldurup sıfırlama yapmayın. Kalıntı kalmasın hiç. Yedekleme servislerinden kastım Google Drive tarzı sistem içerisinde entegre olan ve ayarlardan açılan yedekleme ayarları. Telefondan telefona göre ismi farklılık gösterebilir.

Marka modeli nedir telefonunuzun? Hard Reset atabilirsin, bunun için telefon marka modelinle hard reset için Google'dan arama yapabilirsin.
Evet googleden buldum şimdi normal fabrika reset ve hard reset üstüne telefon sıfırlandıktan sonra doldurup aynı işlemi yapsam rahatça satabilirim değil mi?

Geri
Yukarı