Android Telefona ARM Linux Kurmak

TheVanguard

Kilopat
Yer
Saint-Valery-sur-Somme, France
Daha fazla  
Arkadaşlar, esenlikler. Bildiğiniz gibi Android, Linux tabanlı bir işletim sistemi ve Android kullanan telefonlarda ARM işlemci mimarisi mevcut. Kafama şu takıldı, Android zaten Linux tabanlı ve ARM mimarisini destekleyen bir sürü Linux dağıtımı var. Acaba Android telefona root atıp ARM destekleyen Linux kurmak mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, esenlikler. Bildiğiniz gibi Android, Linux tabanlı bir işletim sistemi ve Android kullanan telefonlarda ARM işlemci mimarisi mevcut. Kafama şu takıldı, Android zaten Linux tabanlı ve ARM mimarisini destekleyen bir sürü Linux dağıtımı var. Acaba Android telefona root atıp ARM destekleyen Linux kurmak mümkün müdür?

Mümkündür. Bunun için özel Linux işletim sistemleri var. Ubuntu touch gibi. Kali Linux'unda vardı sanırsam.

Benim bildiğim kadarıyla telefona Kali Linux kurmak mümkün Kali.org kendi sitesinde vardı sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı