Android telefona USB'yle virüs aktarılır mı?

Hocam ".avi" dosyasına eğer ".apk" uzantılı uygulama içine entegre edilmişse, açtığınız an çalışmaya başlayabilir. Eğer adam uzmansa, üşenmez rootkit yazar, kernele kadar bulaşır. Abartmıyorum bunları araştırıp bulabilirsiniz.
Yanlış bilgi vermeyelim .avi dosyasına .apk entegre edersen dosya uzantısı .apk olarak değişir. Ve de apk dosyaları paket yükleyici dosyalardır. Onları açıp yükleye basınca program yüklenir sadece apk dosyasını açmakla virüs girmez.

Yanlış bilgi vermeyelim .avi dosyasına .apk entegre edersen dosya uzantısı .apk olarak değişir. Ve de apk dosyaları paket yükleyici dosyalardır. Onları açıp yükleye basınca program yüklenir sadece apk dosyasını açmakla virüs girmez.

APK'yı Android yazılımı olarak gören çok kişi var malesef.

Hocam ben bi şey açmadım sorun gözüküyor mu bende yani korkmalı mıyım direk .avi yazıyor

Hocam ben bi şey açmadım sorun gözüküyor mu bende yani korkmalı mıyım direk .avi yazıyor

Hocam korkmana gerek yok. Diğer kişilerin söyledeği şeye gerek yok. Abartılacak bir şey yok. Tertemiz telefonun. Konuyu cidden çok uzattık.

Bende sorun gözükmüyorsa sıkıntı yok o zaman bu şeyler hakkında fazla bilgim yok benim de

Hocam hep yanlış anlıyorsunuz. Siz, resim dosyasına trojan entegre edince resim dosyası, ".exe" dosyasına mı dönüşüyor? Adı üstünde "ENTEGRE" ediyoruz. Neden? Dosyayı gizlemek için. Eğer dosya uzantı değiştirecekse neden enteger etmekle uğraşalım? DarkComet v.s kullanmadınız galiba?

Düzenleme : Konu kilitlensin artık Gizli moddan, virüs entegre etmeye kadar uzandı. @Kerem00 siz de özele gelin oradan halledelim işimizi.

Hocam hep yanlış anlıyorsunuz. Siz, resim dosyasına trojan entegre edince resim dosyası, ".exe" dosyasına mı dönüşüyor? Adı üstünde "ENTEGRE" ediyoruz. Neden? Dosyayı gizlemek için. Eğer dosya uzantı değiştirecekse neden enteger etmekle uğraşalım? DarkComet v.s kullanmadınız galiba?

Düzenleme : Konu kilitlensin artık Gizli moddan, virüs entegre etmeye kadar uzandı. @Kerem00 siz de özele gelin oradan halledelim işimizi.
Hocam benlik sorun var mı anlam veremedim ya bende .avi uzantılı video direk sorun olur mu bende

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı