Android telefona virüs indi

cluster

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ben APK bir oyun indirecektim ama birden ekran gitti, sonra Android güncelleme diye bir şey indirmek istiyor musunuz, dedi, hayıra bastım ama başka bir dosya daha indirmişti, indirenlerden sildim Avast ile tarama yaptım, temiz gösterdi ama içim hala rahat etmiyor. Telefonu sıfırlayacağım ama bayağı fotoğraf falan var. Şimdiden yardım edenlere çok teşekkür ederim.

Fotoğrafları bir an önce yedekleyip (mümkünse usb falan bağlama, Google Fotoğraflar'a falan yedekle) en kısa süre içinde sıfırlamanı öneririm.

Selam arkadaşlar, ben APK bir oyun indirecektim ama birden ekran gitti, sonra Android güncelleme diye bir şey indirmek istiyor musunuz, dedi, hayıra bastım ama başka bir dosya daha indirmişti, indirenlerden sildim Avast ile tarama yaptım, temiz gösterdi ama içim hala rahat etmiyor. Telefonu sıfırlayacağım ama bayağı fotoğraf falan var. Şimdiden yardım edenlere çok teşekkür ederim.
Android'in klasik sıfırlama işlemi sıfırlasanız bile eğer gerçekten virüs varsa gideceğini sanmam.

Fotoğrafları bir şekilde yedekleyin veri kaybı olmasın. Ondan sonra güzel bir antivirüs programı ile taratın. En son sıfırlamayı deneyin.

Dosyayı kurmadıysanız/çalıştırmadıysanız hiçbir şey olmaz endişe etmeyin.

Rahat etmezseniz tarayıcı çerezlerini temizleyip, MBAM ile tam tarama yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı