Android telefonda virüs varsa nasıl anlaşılır ve format ile düzelir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MuhammetFr

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Samsung Galaxy Grand Prime kullanmaktayım. Son zamanlarda telefon çok yavaşlamıştı sürekli kasıyordu (Özellikle Chrome'da) Daha sonra telefondaki gereksiz uygulamaları devre dışı bıraktım ve kasma azaldı. Şimdi ben telefonda virüs olup olmadığını nasıl anlarım? Eğer ki virüs varsa format ile düzelir mi? Şunları da belirteyim
  • Telefon ROOT'lu değil.
  • Play Store'dan indirdiğim AVG Antivirüs ile tarama yaptığımda temiz çıkıyor. CCleaner ile arada önbellek temizliği yapıyorum.
  • Fazla .apk indirmedim.
  • İnternet'te karşıma çıkan telefonunuzu temizleyin virüs var tarzı şeylere hiç tıklamadım.

.apk ile indirdiklerini sil ve kalıntı dosyalarını da sil. (Veya kaldırırken veriyi sile de bas) İçlerinde backdoor olabilir.

.apk ile indirdiklerini sil ve kalıntı dosyalarını da sil. (Veya kaldırırken veriyi sile de bas) İçlerinde backdoor olabilir.
Hocam .apk ile indirdiklerimi sildim. (Önbelleği sil, verileri sil ve kaldır şeklinde.) Daha sonra AVG ile taradım. (Açıkçası antivirüs ve Clean Master tarzı programlara pek güvenmem ama yine de AVG ile taradım ve daha sonra AVG'yi sildim.) CCleaner ile önbellek temizliği yaptım. Bu şekilde silmek virüsleri temizler mi? Format atsak ta temizlenir mi? Bu arada yardımlarınız için teşekkürler.

Android telefon ve tabletler bir zamandan sonra kasmaya yavaşlama başlar. Normaldir. 9-10 ayda bir telefonu sıfırlayabilirsin.

Hocam .apk ile indirdiklerimi sildim. (Önbelleği sil, verileri sil ve kaldır şeklinde.) Daha sonra AVG ile taradım. (Açıkçası antivirüs ve Clean Master tarzı programlara pek güvenmem ama yine de AVG ile taradım ve daha sonra AVG'yi sildim.) CCleaner ile önbellek temizliği yaptım. Bu şekilde silmek virüsleri temizler mi? Format atsak ta temizlenir mi? Bu arada yardımlarınız için teşekkürler.
Bence bir şey kalmamıştır, yine de File Explorer ile bir gez telefonu. Önemli değil bu arada.

Android telefon ve tabletler bir zamandan sonra kasmaya yavaşlama başlar. Normaldir. 9-10 ayda bir telefonu sıfırlayabilirsin.
Telefonu alalı 6 ay oldu. Dediğiniz gibi 9-10 ayda bir sıfırlarım. Hatta bu aralar sıfırlamayı düşünüyorum kasmalar falan oluyor.
Bence bir şey kalmamıştır, yine de File Explorer ile bir gez telefonu. Önemli değil bu arada.
Telefonun dosya yöneticisinde seçeneklerden gizli dosyaları göster yaparak telefonu gezdim. Bir şey görünmüyor şu an. :)

@MuhammetFr İyi o zaman. Virüs yoktur. .apk kurmamaya çalış, güvenilir değil onlar.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı