Android Telefondan Spotify Hesap Çalınması

duman

Kilopat
Yer
Mars
Evet öncelikle konuyu niye buraya açtığımı açıklamak istiyorum. Daha önceki günlerde modemden virüs yayılır mı diye konu açmıştım. Denilen her şeyi yaptım fakat gene de Android telefonuma bulaşmış anlaşılan. Olay ise şu, Premium Spotify hesabıma sahibim. Gece müzik dinleyerek yatıyorum. Bu sabah kalktığımda kapalı idi. Üstelik hesabımda giriş yapamadım. Hemen kullanıcı adı ile şifreyi sıfırla yaptım. E-posta gelmedi. Sonra Hotmail hesabımı yazarak demedim ve bu Hotmail'e bağlı hesap yok yazısı çıktı. Anlaşılan çalındı. Telefonumda premium Mcaffee kurulu. Zaten emin değilim bu olay telefondaki açıktan mı yoksa Spotify'daki açıktan mı oldu. Bir üstüne gece 1.07'de bana mail gelmiş. Hesabınıza beş bin dolar para yattı alın falan diye. Ben de direk sildim ve bundan sonra Spotify'ı açmayı denedim ve olay bu. Kredi kartı bağlı sorun çıkar mı? Ne yapılmasını önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk işin kredi kartını kapattırmak olsun. İkinci işin ise Spotify ile iletişime geçerek hesabı geri al, telefondan şüpheleniyorsan telefonu, bilgisayardan şüpheleniyorsan bilgisayarı temizle.

İlk işin kredi kartını kapattırmak olsun. İkinci işin ise Spotify ile iletişime geçerek hesabı geri al, telefondan şüpheleniyorsan telefonu, bilgisayardan şüpheleniyorsan bilgisayarı temizle.
Evet karttan çekilmesini engelleyebiliyormuşuz. Spotify ile canlı sohbet ile konuştum. Hesabımı silmek istiyorum dedim. Baya birşey istediler. Sonuç olarak onları toplamaya çalışıyorum. Ama onun yerine karttan çekilmesini engellesem yetmez mi?

Ama onun yerine karttan çekilmesini engellesem yetmez mi?
Böyle bir imkanın varsa yapabilirsin.
Bu arada aynı e-posta ve şifreyi kullandığın diğer hesaplarının şifrelerini de değiştir.

Kayıtlı olduğun bir sitenin veri tabanı hacklenmişse, bu bilgilerle diğer sitelerde tarama yapılabilir ve diğer hesaplar ortaya çıkar.
Bu yüzden her site için özel şifre öneririm :)

Kayıtlı olduğun bir sitenin veri tabanı hacklenmişse, bu bilgilerle diğer sitelerde tarama yapılabilir ve diğer hesaplar ortaya çıkar.
Bu yüzden her site için özel şifre öneririm :)
Genelde hepsine uzun ve ayrı şifre koyarım. Ama Spotify diyerek kim ne yapsın düşüncesi ile kısa bir şey koymuştum. Sonuç belli.

Tedbiri elden bırakmamak lazım :) Premium hesap olduğu için değerli tabii ki. Geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı