Android telefonlar için yedekleme programı önerisi

Hangi telefonu kullanıyorsunuz? Sadece uygulama ise apk yedekeleyiciler var. İçindeki veriler de yedeklensin dereniz rootlu uygulamalardan Titanium Backup var. Derseniz bütün işletim sistemini yedek alıyım, o zaman da twrp yüklemeniz gerekiyor.

Hangi telefonu kullanıyorsunuz? Sadece uygulama ise apk yedekeleyiciler var. İçindeki veriler de yedeklensin dereniz rootlu uygulamalardan Titanium Backup var. Derseniz bütün işletim sistemini yedek alıyım, o zaman da twrp yüklemeniz gerekiyor.
Sony xperia z2, nette yazan Twrp kurma videolarını izledim, denedim ama kuramadım sanırım açılmıyordu. Telefondan bankacılık işlemlerini de yaptığımdan root olayına giremem. Sadece uygulamaları ve icon yerleşimlerini kaydeden bir uygulamada olsa yeterli benim için. Gerekirse sıfırdan format atarım onla bunları kurarım. Dosya, fotoğraflar vs zaten Sd kartta. Peki bunlar için hangi uygulama yedekleme programını önerirsin veya uygulama dışında bu dediklerimide yedekliyor mu?

Önce bootloader kilidini kaldırmanız gerekiyor. İngilizce ama türkçeye çevirebilirsiniz.

Sonra buradan twpr yükleyeceksiniz. Türkçe olan forumlar da vardır. Oralardan da bakabilirsiniz anlamazsanız eğer.
Twrp içn Roota gerek yok değil mi? Root kullanmıyorum, yakın bir zamansa buna benzer bazı işlemler yaptım ama sonuç alamamıştım. Konularımdan bakıp yorumlayabilirsen sevinirim, neden kaynaklanıyordur gibisinden..

TWRP içn roota gerek yok değil mi? Root kullanmıyorum, yakın bir zamansa buna benzer bazı işlemler yaptım ama sonuç alamamıştım. Konularımdan bakıp yorumlayabilirsen sevinirim, neden kaynaklanıyordur gibisinden.

TWRP için roota gerek yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
TWRP için roota gerek yoktur.
Bootloader kilitini kaldırmada böyle bir uyarı veriyor. Kaldırılmış mı oluyor şimdi bu?
Ek:Yüklenmiş gibi gözüküyor ama ses kısma tuşu ve power tuşuna basınca açılmıyor. Masaüstüne geliyor ve güvenli mod, diyor. Ses arttırma tuşu ve power denedim tepki vermedi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    38,9 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    94,5 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
SD maid ve Titanium Back-Up programları bu işlemi yapıyor diye biliyorum ancak komple sistem, her şey dahil rootsuz yedek alır mı onu bilemiyorum. İkon yerleşimi için ben eskiden nova launcher kullanıyordum. Ayarlarını yedekleyip, tekrar kuracağım zaman ikonlar da ayarlar da eski yerlerinde oluyordu. Launcher/Başlatıcı kullanmıyorsanız markanın kendi cloud'ı bu işlemi yapıyor. Uygulama içi verileri bilemiyorum.

Geri
Yukarı