Android Telefonlar Neden Kasar?

Galaxy Gio gibi telefonlarda telefonu adam edeceği derken bir yerini yırtarsın. Zaten kendini kurtarmaktan aciz durumda telefon. Z2 ya da G2 için bir sorun yok o konuda.

Günlük Kullanım İçin Uygulama Önerisi | Technopat Sosyal

Bu konuda dediğim hususlara dikkat et.

Geliştirici Seçenekleri'nden Animasyonları kapat eline aldığın her Android telefonda. :) Gereksiz uygulamaları mutlaka devre dışı bırak. O zaman G2 ve Z2 gibi telefonlarda sıkıntı yaşamazsın.

Android işletim sistemi çok sistem özelliği isteyen ve bir süre sonra yavaşlamaya başlayan bir sistem. Ben daha uzun sure kullanılıp yavaşlamayan Android telefon görmedim. Bence bunun kaynağı işletim sisteminin kendisidir.

Onu ben de anlamıyorum. 512 MB RAM'li Lumia serisi Windows Phone kullanıyorum ve telefonumun kasıldığı sayılıdır. İşletim sistemi farkı ortada.

Galaxy gio ya benzemez z2 ve g2. Androidle ilgili bir şey değil ki donma. Gio da zaten iyi bir donanım yok. Telefonların yavaşlaması genel olarak markaların suçu. Bazı markalar telefonları gereksiz yazılımlarla dolduruyor.

Oldukça özgür bir sistem olduğu için. Ve içinde çok fazla kişiselleştirme ve özellik barındırdığı için ve yüzlerce telefon modeline yüklendiği için optimizasyon sıkıntıları olabiliyor. WP sadece Lumia ve bazı markaların 1-2 modeline göre optimize ediliyor. iOS ise sadece Apple cihazlarında kullanılıyor. Tabi bu işin bir de kapitalist sistemi var. Zamanla, yazılımları çok güçlendirip cihazların donanımını yetersiz bırakıyorlar.
WP'de 4 katlı, iOS'ta 3 katlı, Android'de de 18 katlı bina yönettiğini varsayabilirsin.

Telefonlar'ın nand çipleri 2 yıldan sonra ömürleri bitmeye başlar. Bu nedenle ana menüde bile kasmaya başlar (Örnek : Benim T21).

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı