Android telefonlarda 2 GB RAM yeterli mi?

Hocam bolluk göz çıkartmaz. Xiaomi Mi 8 Lite kullancısı olarak bol belleğe alıştım. 😂
Tek etken bellek boyutu olsa haklısınız fakat bir cihazın hızlı çalışmasında (aklıma gelen) birçok etken var:

Kullanılan işlemci
Kullanılan Grafik işlemcisi
Kullanılan depolama biriminin teknolojisi
Kullanılan belleğin teknolojisi
Cihazın soğutulması
Cihazın çözünürlüğü
Arayüz
Sürüm
(eklenebilir veya çıkarılabilir)

Tek etken bellek boyutu olsa haklısınız fakat bir cihazın hızlı çalışmasında (aklıma gelen) birçok etken var:

Kullanılan işlemci
Kullanılan Grafik işlemcisi
Kullanılan depolama biriminin teknolojisi
Kullanılan belleğin teknolojisi
Cihazın soğutulması
Cihazın çözünürlüğü
Arayüz
Sürüm
(eklenebilir veya çıkarılabilir)
Farkındayım. Bu aynı megapiksel ne kadar yüksek ise fotoğraf o kadar kaliteli olur moruq diyen cahillerlerden değilim.

Merhaba. Günümüzde ucuz çoğu Android telefonlarda 2 GB RAM oluyor. 2 GB RAM yeterli mi? Çok fazla oyun oynamayan insana 2 GB RAM yeterli mi?

Benim eski tablet 2 GB RAM vardı. Yeni tablette 4 ama eski 2 GB RAM'li tablette oyunlar daha az donup kasıyor. Önemli olan RAM değil bence. Cihazın kalitesi ve ekranın yenileme hızı...

Merhaba. Günümüzde ucuz çoğu Android telefonlarda 2 GB RAM oluyor. 2 GB RAM yeterli mi? Çok fazla oyun oynamayan insana 2 GB RAM yeterli mi?

Bence yetmez. En az 3 olmalı çünkü günümüz uygulamaları o kadar düşük sistem gereksinimi istemiyor. Chrome ve YouTube bile en az 1 GB RAM alır. E bir de sistem uygulamaları var. Sana anca 512 MB falan kalır kankam.
Benim eski tablet 2 GB RAM vardı. Yeni tablette 4 ama eski 2 GB RAM'li tablette oyunlar daha az donup kasıyor. Önemli olan RAM değil bence. Cihazın kalitesi ve ekranın yenileme hızı...

Ve işlemcisi, onun soğutucusu, ve işlemcinin hızı.

Geri
Yukarı