Android telefonların belli bir süreden sonra kasma sorunu devam ediyor mu?

Daha fazla  
Android telefon aldıktan sonra 2. veya 3. yılında kasmaya başlıyor telefon. Yani şu ana kadar hep Android kullandığım için söyleyebiliyorum bunu. Samsung S, J ve A serisi kullandım şu ana kadar. Yeni Android telefonlarda bu kasma sorunu devam ediyor mu? Mesela örnek veriyorum, Android 10 sürümünden sonra devam ediyor mu bu sorun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandıkça eskiyor her halükarda. Ama genel olarak yeni cihazlarda bu sorunu biraz daha fazla azaltmışlar. Mesela elimde pek yeni olmasa da J6 2018 vardı. Şu an bile gayet hızlı bir şekilde iş görüyor, ama Galaxy Note 5 onunla aynı performansı veremiyor. Ki Note 5 daha güçlü bir telefon.

Android telefon aldıktan sonra 2. veya 3. yılında kasmaya başlıyor telefon. Yani şu ana kadar hep Android kullandığım için söyleyebiliyorum bunu. Samsung S, J ve A serisi kullandım şu ana kadar. Yeni Android telefonlarda bu kasma sorunu devam ediyor mu? Mesela örnek veriyorum, Android 10 sürümünden sonra devam ediyor mu bu sorun?
Aldigin cihaza bağlı. A34 alsan 3 senesi var. A03 alsan 1 sene anca gider.

Windows PC de zamanla aslında yavaşlıyor ne kadar dikkat edilse bile PC özellikleri çok iyi ise çok hissedilmiyor aşırı bir şey olmadığı sürece.
Aynı şekilde Android telefonda ise bu durum daha çok bariz şekilde hissediliyor. Ve Android yapısından sisteminden dolayı da telefonun özellikleri ne kadar iyi olursa olsun er veya geç bir şekilde kaçınılmaz son.

Windows PC de zamanla aslında yavaşlıyor ne kadar dikkat edilse bile PC özellikleri çok iyi ise çok hissedilmiyor aşırı bir şey olmadığı sürece.
Aynı şekilde Android telefonda ise bu durum daha çok bariz şekilde hissediliyor. Ve Android yapısından sisteminden dolayı da telefonun özellikleri ne kadar iyi olursa olsun kaçınılmaz son.
Custom rom atinca cok daha iyi oluyor ozellikle xiaomilerde.

Custom rom atinca cok daha iyi oluyor ozellikle xiaomilerde.
3-5 bilemedin 10 daha idare eder sonra kaçınılmaz son.
S23 ultra bile ilk çıktığında kutudan çıkarır çıkarmaz yapılan benchmark testi ile 10-12 ay sonra yapılan benchmark sonuçlar aynı değil ama yakın ki ben bu tür testlere inanmıyorum kesinlikle gerçek kullanımda ortaya çıkıyor. :)
Valla iyi has özgür ama ben şahsen kullanamıyorum bana yaramıyor.
Kimisi akıcı hızlı seri halen daha derken ekran hz ile sistem stabilte sistemin performansı ile karıştırıyor.

Geri
Yukarı