Android telefonların ömrü ne kadardır?

Turkuvaz

Hectopat
Daha fazla  
Android bir telefon almak istiyorum. Huwaei ya da Samsung markanın güncel bir telefonunu yaklaşık ömrü ne kadardır? Telefonu düşürmem kırmam ama ne zaman kasmaya ve yavaşlamaya başlar yazılımsal olarak kastediyorum. Ömrü ne zaman biter?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıma ve cihaza bağlı bir durum. Ancak Andorid cihazların kullanım ömrünün iOS'lara göre daha kısa olduğu bilinen bir gerçek. Eğer bütçeniz yeterliyse güncel iPhone modellerden birini alıp yıllarca kullanabilirsiniz. Ben iPhone 6'yı 3.5 yıl kullanmışken insanlar bugün bile iPhone 6 alıyor. Elbette ki onlar uzun süre kullanamayacak hatta şimdiden ciddi performans düşüşleri mevcut. Ancak herhangi bir Android'de bu kadar uzun süreli kullanım göremezsiniz.

Kesinlikle kullanıma ve cihaza bağlı bir durum olduğuna bende katılıyorum. Samsung Galaxy S4 cihazımı Ağustos 2013 yılından itibaren kullanmaktayım. Android 4.4.2 sürümü mevcut. Güncellemeyi düşünmüyorum. Bir çok uygulamayı hala destekliyor. Ne mesaj silerim ne fotoğraf her yer doludur ama bana hala stabil geliyor. 5. Yılında da bu şekilde devam etmesini umut ediyorum. :) ama xiaomi markasının telefonlarına da bir göz atın derim.

Bende LG G2 var. Telefonu 2013 yılında almıştım. 5 yaşında olmasına rağmen hala sıkıntısız bir şekilde çalışıyor ve piyasadaki neredeyse tüm oyunları kasmadan oynatabiliyor.

Yani tamamen sizin nasıl kullandığınıza ve telefonun iyi olup olmadığına bakıyor.

4 sene sonra çöpe atabilirsin kardeşim.
Galaxy S4 (GT-9500)
2014 Haziranda Suudi Arabistan'dan aldım. 2016 da dokunmatik arızası verdi. Telefon ısındığı zaman kendi kendine dokunuyordu ekrana. 2017 de ekranını değiştirdim. Servis ekran değişiminden dolayı yazılım atığını söyledi. Yazılımdan sonra ısınma sorunları başladı. Hemde elim yanacak kadar. Tabii ısın soğu ısın soğu en sonunda anakart bozuldu. tamir ettirdim. Şuan kendi kendine kapanıp açılıyor falan iyice kafayı yemiş durumda. Servise götürdüm çöpe atın bu tamir olmaz dediler.
Ama alırsam gene Samsung alırım.
2013 senesinde üretilmiş bir telefon olmasına rağmen çok üstün özellikleri var.
mesela İphone'nin daha yeni getirebiidiği ve sadece son model 6000TL'lik telefonuna koyduğu kablosuz şarj özelliği benim telefonumda da var.
Eski olmasına rağmen şuan piyasadaki birçok telefona çift işlemcisi , 2600MAH lık bataryası , 1080p'lik süper amoled muhteşem ekranı ile taş çıkartır.Açamadığı oynatamadığı uygulama oyun vs. yok. İnşAllah bundan sonra da Note FE alacağım.Bakalım o da S4 gibi efsane mi.

Sonay Xperia M'i 2014 şubatında aldım, hâlâ kullanıyorum. Pek fazla oyun oynanmıyor tabi, ama gündelik kullanımda stabil. Telefondan bekletin ömrünü etkiler. Whatsapp, youtube gibi temel uygulamalar için kısa değil ömürleri.

Almak istedim telefon Huwaei P20 Lite 64 GB. Düzgün kullanımda ne kadar gider sizce? Vodafone Smart 6 kullanıyorum şu an 3 yıl doldu telefon bitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı