Android telefonu %65 iken şarja takmak zarar verir mi?

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

Şarjım %70 ya da %40 diyelim.
Şarja takmak zarar verir mi?

İlla %15 civarlarında mı şarja takmalıyız?

Vermez fakat en sağlıklısı %20 yken şarj edip %80 iken şarjdan çekmekmiş.
%80 hikayesini anlayamadım ben, %80 e kadar hızlı şarj edip 80 den sonra yavaş şarj etmeye başladığı anlatılır hep cihazların. Yavaş ediyorsa aslında bir nevi sağlıklı 80 den sonra, asıl zarar veren 80 e kadar olan hızlı şarj. Bu hurafelere çok inanmıyorum artık telefonlarda. 2 adet cihazım var biri Iphone biri Samsung, kafama göre kullanıyorum birini 2 senedir diğerini 3 senedir bir kaybım olmadı hala.

%80 hikayesini anlayamadım ben, %80 e kadar hızlı şarj edip 80 den sonra yavaş şarj etmeye başladığı anlatılır hep cihazların. Yavaş ediyorsa aslında bir nevi sağlıklı 80 den sonra, asıl zarar veren 80 e kadar olan hızlı şarj. Bu hurafelere çok inanmıyorum artık telefonlarda. 2 adet cihazım var biri Iphone biri Samsung, kafama göre kullanıyorum birini 2 senedir diğerini 3 senedir bir kaybım olmadı hala.
Mesut Çevik
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Onur Akbaş
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videolardan hareketle söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı