Android TV box tavsiyesi

BreaKSooN05

Kilopat
TV box ihtiyacimiz var. 1080p TV kullaniyoruz, iyi bir cihaz olsun. Android'in son sürümü ve donma kasma olmasin istiyoruz.

TV izlenecek YouTube, Netflix falan kullanacağız. Xiaomi 4K stick gördüm klasiklerden, tavsiye eder misiniz?

TV box ihtiyacimiz var. 1080p TV kullaniyoruz, iyi bir cihaz olsun. Android'in son sürümü ve donma kasma olmasin istiyoruz.

TV izlenecek YouTube, Netflix falan kullanacağız. Xiaomi 4K stick gördüm klasiklerden, tavsiye eder misiniz?
Stick yerine Mibox S 4k 2. nesil daha iyi tercih olur. Stick ram konusunda çok zayıf.

2-3 aydır Mi Box S 2. nesil kullanıyorum. Youtube arada bir donuyor ama neden bilmiyorum. Format atmam lazım da üşeniyorum. Ama genel olarak kullanımı iyi.

Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick 4K Max
Mi Stick 4K
Mi Box S 2.Nesil bu cihazlardan herhangi biri işinizi görür.

4K olanları alın, genelde 1080p versiyonlarından daha iyi oluyor donanımları ve 1080p'yi de sorunsuz oynatırlar. İleride 4K TV alırsanız da iş görürler.

Ben Amazon Fire TV Stick 4K kullanıyorum 3-4 yıl oldu memnunum. Amaç Youtube, Netflix vs izlemekse.

Fire TV cihazlarının dezavantajı full Android olmadığı için ekstra bir uygulama gerektiğinde APK'yı kendiniz yüklemeniz gerekiyor. Bir de Google hesabı girilemediği için Google hesabı bağlanması zorunlu olan uygulamaları Fire TV'de kullanamazsınız.

2-3 aydır Mi Box S 2. nesil kullanıyorum. YouTube arada bir donuyor ama neden bilmiyorum. Format atmam lazım da üşeniyorum. Ama genel olarak kullanımı iyi.

Hocam biraz baktım ama TV stick ile neredeyse aynı niye bunu tavsiye ediyorsunuz?

Ve uzun kullanım testi nasıl? Kendim için değil ailem için alacağım 7/24 TV izliyorlar. Isınma donma kasma yapar mı canlı yayın izlenme durumlarında.

Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick 4K Max
Mi Stick 4K
Mi Box S 2.Nesil bu cihazlardan herhangi biri işinizi görür.

4K olanları alın, genelde 1080p versiyonlarından daha iyi oluyor donanımları ve 1080P'yi de sorunsuz oynatırlar. İleride 4K TV alırsanız da iş görürler.

Ben Amazon Fire TV Stick 4K kullanıyorum 3-4 yıl oldu memnunum. Amaç YouTube, Netflix vs izlemekse.

Fire TV cihazlarının dezavantajı Full Android olmadığı için ekstra bir uygulama gerektiğinde APK'yı kendiniz yüklemeniz gerekiyor. Bir de Google hesabı girilemediği için Google hesabı bağlanması zorunlu olan uygulamaları Fire TV'de kullanamazsınız.

Xiaomi cihazları daha çok aklıma yatıyor ama en iyisini seçmek istiyorum. 2. nesil Mi Box sizce nasıl? Ailem'e alacağım için fazlasıyla stabil bir cihaz istiyorum.

Hocam biraz baktım ama TV stick ile neredeyse aynı niye bunu tavsiye ediyorsunuz?

Ve uzun kullanım testi nasıl? Kendim için değil ailem için alacağım 7/24 TV izliyorlar. Isınma donma kasma yapar mı canlı yayın izlenme durumlarında.

Xiaomi cihazları daha çok aklıma yatıyor ama en iyisini seçmek istiyorum. 2. nesil Mi Box sizce nasıl? Ailem'e alacağım için fazlasıyla stabil bir cihaz istiyorum.

Hocam ben Mi'nin Box versiyonlarını hiç kullanmadığım için kötü bir şey söylemek istemem ama Mi Stick 4K kullandım, benim 3 yıllık Fire TV, güncel Mi Stick 4K'dan daha akıcı çalışıyor.

Ben Fire TV'de kumandanın takıldığını, bir tuşa basınca algılamadığını, izlerken pat diye gittiğini falan pek görmedim. Ama Mi Stick 4K'da alır almaz böyle şeylerle karşılaştım.

Amazon Fire TV cihazları arayüz akıcılığı konusunda aslında çok daha iyidir (en azından her ikisini de kullanmış biri olarak bana göre öyledir) o yüzden madem anne babanıza alıyorsunuz ve sürekli yeni uygulamalar ekleyip çıkarmayacaklar, Netflix, Disney, Youtube vs vs takılacaklarsa Fire TV Stick 4K ya da Fire TV Stick 4K Max'ı da şiddetle öneririm.

Ama siz ya da genç birileri kullanacaksa sürekli yeni Android uygulamaları deneyecekseniz, yükle kaldır vs vs uğraşacaksanız o zaman Android TV arayüzüyle gelmesi sebebiyle Mi cihazları tercih edilebilir.

Ekleme 1

Bu arada ben Amazon Fire TV'de GeForce NOW, xCloud gibi bulut oyun uygulamalarını da APK ile yükledim ve sorunsuz çalıştırabiliyorum, 2 tane kolla aynı anda lokal bile oyun oynayabiliyoruz GFN üzerinden vs.

Kodi'yi de IPTV'yi de vs vs de kurabiliyorum yani sideload ile APK yükleyip Google hesabı gerektirmeyen her türlü Android uygulamasını şu ana kadar çalıştırdım bu konulara aşina iseniz zor da değil yani.

Ayrıca Mi Stick, Mi Box ve benzer cihazların işletim sistemi olan Android TV arayüzünde de Google Play'de telefonda çıkan her uygulama çıkmıyor onda da bazen APK ile uygulama yüklemeniz gerekebiliyor, eğer dediğim gibi değişik uygulamaları kurcalamayı seven biriyseniz.

Ekleme 2

Hocam BİM'e bu Cuma Mi Box S2 geliyormuş fiyatı 1650 TL oradan da alabilirsiniz kalırsa.

Fire TV'lerin fiyatları internette fırlamış, Fire TV alırsanız da tavsiyem Sahibinden üzerinde açılmamış kutu satanlar var Param Güvende ile onlardan alabilirsiniz. Ben de zamanında öyle almıştım.

1800-1900 TL'lere bulunabiliyor o şekilde alırsanız.

Son düzenleme:
Hocam ben Mi'nin Box versiyonlarını hiç kullanmadığım için kötü bir şey söylemek istemem ama Mi Stick 4K kullandım, benim 3 yıllık Fire TV, güncel Mi Stick 4K'den daha akıcı çalışıyor.

Ben Fire TV'de kumandanın takıldığını, bir tuşa basınca algılamadığını, izlerken pat diye gittiğini falan pek görmedim. Ama Mi Stick 4K'da alır almaz böyle şeylerle karşılaştım.

Amazon Fire TV cihazları arayüz akıcılığı konusunda aslında çok daha iyidir (en azından her ikisini de kullanmış biri olarak bana göre öyledir) o yüzden madem anne babanıza alıyorsunuz ve sürekli yeni uygulamalar ekleyip çıkarmayacaklar, Netflix, Disney, YouTube vs. Takılacaklarsa Fire TV Stick 4K ya da Fire TV Stick 4K Max'ı da şiddetle öneririm.

Ama siz ya da genç birileri kullanacaksa sürekli yeni Android uygulamaları deneyecekseniz, yükle kaldır vs. Uğraşacaksanız o zaman Android TV arayüzüyle gelmesi sebebiyle Mi cihazları tercih edilebilir.

Ekleme 1

Bu arada ben Amazon Fire TV'de GeForce NOW, xCloud gibi bulut oyun uygulamalarını da APK ile yükledim ve sorunsuz çalıştırabiliyorum, 2 tane kolla aynı anda lokal bile oyun oynayabiliyoruz GFN üzerinden vs.

Kodi'yi de IPTV'yi de vs. De kurabiliyorum yani sideload ile APK yükleyip Google hesabı gerektirmeyen her türlü Android uygulamasını şu ana kadar çalıştırdım bu konulara aşina iseniz zor da değil yani.

Ayrıca Mi Stick, Mi Box ve benzer cihazların işletim sistemi olan Android TV arayüzünde de Google Play'de telefonda çıkan her uygulama çıkmıyor onda da bazen APK ile uygulama yüklemeniz gerekebiliyor, eğer dediğim gibi değişik uygulamaları kurcalamayı seven biriyseniz.

Ekleme 2

Hocam BİM'e bu Cuma Mi Box S2 geliyormuş fiyatı 1650 TL oradan da alabilirsiniz kalırsa.

Fire TV'lerin fiyatları internette fırlamış, Fire TV alırsanız da tavsiyem Sahibinden üzerinde açılmamış kutu satanlar var Param Güvende ile onlardan alabilirsiniz. Ben de zamanında öyle almıştım.

1800-1900 TL'lere bulunabiliyor o şekilde alırsanız.

Bir türlü karar veremedim.

Xiaomi aklıma çok yatıyor lisansı desteği Google desteği Android son sürüm olması vs ama büyük bir kesim kasma ve donma sorunlarından bahsedip kesinlikle almayın diyor.

Fire stick kusursuza yakın bir cihaz ama ülkemizde yok üstelik tüm hesaplarıma Google ile bağlandığım için sıkıntı olacak.

Bir türlü karar veremedim.

Xiaomi aklıma çok yatıyor lisansı desteği Google desteği Android son sürüm olması vs ama büyük bir kesim kasma ve donma sorunlarından bahsedip kesinlikle almayın diyor.

Fire stick kusursuza yakın bir cihaz ama ülkemizde yok üstelik tüm hesaplarıma Google ile bağlandığım için sıkıntı olacak.

Fire TV Stick ülkemizde var hocam satılıyor birçok sitede ama fiyatlar uçuk. O yüzden Sahibinden.com üzerinden kapalı kutu almanızı önerdim.

Resmi satiş yok diye biliyorum. Jatta fire stickten Turkiye konumunu seçince limitlemeler oluyormuş. Garanti durumlarida olmuyor otomatik.

Yani ben 3 yıldır 4K versiyonunu kullanıyorum, ondan önce 2-3 yıl da 1080p versiyonunu kullandım herhangi bir şeyi yapamadığım olmadı veya bir lokasyonel engelle karşılaşmadım varsa da önemli bir şey değildir muhtemelen.

Garanti konusunu düşünüyorsanız o zaman Mi cihazlarından alın yani karar sizin.

Geri
Yukarı