Android üzerinde Bluetooth alıcısına veri göndermek

Ka4nklnc

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Android üzerinde bluetooth ile bir bluetooth alıcısına bir veri göndermek istiyorum. Bu veri a harfi bile olsa yeterli olacak ama internet sayfalarında araştırmama karıştırmama rağmen bir bilgiye ulaşamadım ya da arama motoruna yanlış aratıyorum. Bir yardım edebilirseniz mutlu olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Veri göndermek ve bluetooh alıcısı derken tam olarak neyi kast ediyorsunuz ? Biraz açabilirseniz sevinirim.

Bu ali elinde "a" isimli bir bluetooth cihazı kullanıyor. Bu da veli elide "b" isimli bir bluetooth cihazı kullanıyor. A cihazı b cihazına veri göndermek istiyor ama veriyi gizleyeceğinden dolayı bir program yazmak zorunda. Yazdığı programda ali eğer button1'e tıklarsa velinin "b" isimli cihazına "c" adında bir dosya gönderiyor. Velinin cihazı dinlemede "c" dosyası eğer gelirse ekrana 1'den 10'a kadar sayıları yazdırıyor gibi. Anlamadıysanız başka bir örnek daha verebilirim :)

Yok, olay şimdi öyle değil. Yapacağım proje şu: okula bluetooth koyulacak serverin bulunduğu yere. Labrotuvarların kapısı kilitlenecek açılacak. Ama bunu bilgisayardan hazırladık, zaten bunu telefona aktarmayı düşündük. Benim aklımdan geçen internet ağı üzerinden ilerletmekti ama hoca buna olmaz dedi. Birileri bulaşır diye korktu sanırım. Hani evinden bile açıp kapatabilecekti ama bluetooth ve Android dedi. Android sorun değil hani yapılır bloglarda gezerek ama bana bluetooth hakkında nasıl ulaşırım o donanıma? Nelere dikkat etmeliyim? Neler problem yaratır? Bu tarz bir yardım lazım.

İki Bluetooth cihazını eşleştirirsin. Daha sonra telefondan veya cihazdan bir mesaj gönderirsin. Mesela bu mesaj kapıyı açma kodu olur. Mesajı alan alıcı işlemi gerçekleştirir. Senin bu işlemde bilmek istediğin detay nedir ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı