Android'de arka plandaki uygulamaları kısıtlama

EmirTasx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yeni aldığım cihazımda absürt bir şey indirmememe rağmen her yeniden başlatmadan 2-3 gün sonra amansız bir RAM kullanımı başlıyor. Arka planda çalışan işlem yapılan uygulamaları nasıl kapatır veya kalıcı olarak kısıtlarım? RAM kullanımını düşürmek için başka ne yapabilirim?

Cihaz nedir? Ayarlardan arka plan kullanım sınırları gibi seçenekler oluyor oradan kullanmadığın uygulamaları uyku moduna vs. alabilirsin. Ya da güç tasarruf seçeneğini etkinleştirebilirsin. Bu arada cihazın RAM'i kaç GB ve ne kadarını kullanıyor?

Cihaz nedir? Ayarlardan arka plan kullanım sınırları gibi seçenekler oluyor oradan kullanmadığın uygulamaları uyku moduna vs. alabilirsin. Ya da güç tasarruf seçeneğini etkinleştirebilirsin. Bu arada cihazın RAM'i kaç GB ve ne kadarını kullanıyor?

Merhabalar Red mi Note 9 kullanıyorum bahsettiğiniz ayarları göremedim 4 GB RAM var yeniden başlattığımda ilk 2-3 gün çok akıcı 2 GB RAM bana kalıyor fakat bir süre sonra 1 GB 900 MB gibi bir rakam kalıyor bana ve haliyle aşırı kasıyor.

• Ayarlar uygulamasını açın.
  • Sistem ve cihaz altında pili seçin. Üst kısımdaki arama çubuğunda da pili arayabilirsiniz.
  • arka plan etkinliği kısıtlamasını kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin.
  • kısıtlama Yok'u seçin.
İnternette bu şekilde buldum ama cihazda bir sorun olabilir belki. Garantiye gönderebilirsin.

• Ayarlar uygulamasını açın.
  • Sistem ve cihaz altında pili seçin. Üst kısımdaki arama çubuğunda da pili arayabilirsiniz.
  • arka plan etkinliği kısıtlamasını kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin.
  • kısıtlama Yok'u seçin.
İnternette bu şekilde buldum ama cihazda bir sorun olabilir belki. Garantiye gönderebilirsin.
Arkadaş nasıl kapatırım demiş. Yani kısıtlama yok değil, var yapacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı