Android'de fotoğraflar galeriye gelmiyor

retrozx

Femtopat
Arkadaşlar selam, konuyu uzatmadan hemen giriş yapacağım.

1 hafta öncesine kadar her şey normal ilerlerken bir anda indirdiğim fotoğraflar galerimde, Google Fotoğraflar'da gözükmüyor. ".Nomedia" isimli klasörü sildim fakat hala aynı sorun devam ediyor. Sorunun çözümünü bilen birisi yardım edebilir mi lütfen?

Hocam Google Playden bir dosya gezgini indirin. ES Dosya Yöneticisi ya da ZArchiver tavsiyemdir. DCIM ve Pictures klasörlerine göz gezdirin. Eğer .Nomedia dosyası bulursanız silin. İşe yaramazsa DCIM ve Pictures klasörlerini yeniden adlandırın. Eski haline döndürmeyi unutmayın.

Son düzenleme:
Hocam Google Play'den bir dosya gezgini indirin. ES Dosya Yöneticisi ya da ZArchiver tavsiyemdir. DCIM ve Pictures klasörlerine göz gezdirin. Eğer. Nomedia dosyası bulursanız silin. İşe yaramazsa DCIM ve Pictures klasörlerini yeniden adlandırın. Eski haline döndürmeyi unutmayın.

Nomedia klasörlerini sildim ama yeniden adlandırma olayını anlamadım :/ klasörleri silmek işe yaramadı :(

Nomedia klasörlerini sildim ama yeniden adlandırma olayını anlamadım :/ klasörleri silmek işe yaramadı :(
Hocam adım adım en sade şekilde anlatmaya çalışacağım.
1-DCIM ve Pictures klasörlerini (fotoğraflarınızın bulunduğu yerler) bir dosya gezgini yardımıyla yeniden adlandırın.
2-Dosya gezgininden çıkın.
3-Dosya gezginine tekrar girdiğinizde o klasörlerin tekrar oluştuğunu göreceksiniz. Eğer oluşmamışsa siz yeni klasör olarak oluşturun.
4-Yeniden adlandırdığınız eski klasörlerin içindekileri, yeni oluşan klasöre atın. Bu şekilde medya taramasını el ile yapmış olursunuz. İşe yarayacağını düşünüyorum. Başıma geldiğinde bu yolla çözmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı