Android'de Gizli Dosya Var Mıdır?

Ha... Gizli dosyaları göster seçeneği tabii ki var Android'de. :D

Şurdan #Es Dosya Yöneticisi 'ni indirin.

Daha sonra Ayarlar => Görüntü Ayarları => Gizli Dosyaları Göster seçeneğini işaretlerseniz, gizli dosyaları görebilirsiniz.

Bu dosyalar (.) ile başlarlar.

Ama önceki mesajımda da dediğim gibi korunan işletim sistemi dosyalarını göster'in karşılığı var mıdır, onu bilemiyorum.

Trojan, malware tarzı zararlıların da daha çok işletim sistemi dosyası kılıfında saklanıyorlar diye biliyorum.

Yani gizli dosyaları göster seçeneği bu konuda çokta işe yaramayacaktır diye düşünüyorum...
Yok biliyorum zaten ben de öyle yapmıştım. Sadece bu seçenekten sonra bile gösterilmeyen dosyalar var mıdır diye merak ettim?

Telefona Root atmadım. Peki antivirüs uygulaması bütün dosyaları tarar mı? Yani gizli dosyalarla beraber ne var ne yok tarar mı?

Telefona Root atmadım. Peki antivirüs uygulaması bütün dosyaları tarar mı? Yani gizli dosyalarla beraber ne var ne yok tarar mı?
Root'u şöyle düşünün. Root Windows'ta bulunan Administrator hesaba denktir. Yani root olmadan virüs bulaştırınca Root dizine yani kök dizine işlemesi mümkün değildir. Bu nedenle antivirüsün de bu konumları taraması saçmalıktır ama yeni antivirüsler tarıyor diye biliyorum. Tek sorun orada virüs bulurlarsa bunları root erişimi olmadan silmeleri mümkün değil. :D

Gökhan'ın dediği dosyalar sistem bazlı olsa gerek. Yani onlara şüphe ile bakmana gerek yok derim ben. Ki zaten cihazın Root'lu değilmiş. Ve kullandığın AV, Root'suz bir cihazın erişime kapalı sistem dosyalarını tarama sırasında göremez, soru buysa. Ki görmese de olur. Şüpheli olmadıkları için. Burada Root'suz bir cihazın erişime açık Android klasöründen bahsetmiyorum tabii ki. Gökhan'ın dediği gibi cihazdaki bazı kök dizin dosyaları Root ile görürsün diye tahmin ediyorum. Ki bunları da ne diye göresin? :D Gerek yok yani. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Gökhan'ın dediği dosyalar sistem bazlı olsa gerek. Yani onlara şüphe ile bakmana gerek yok derim ben. Ki zaten cihazın Root'lu değilmiş. Ve kullandığın AV, Root'suz bir cihazın erişime kapalı sistem dosyalarını tarama sırasında göremez, soru buysa. Ki görmese de olur. Şüpheli olmadıkları için. Burada Root'suz bir cihazın erişime açık Android klasöründen bahsetmiyorum tabii ki. Gökhan'ın dediği gibi cihazdaki bazı kök dizin dosyaları Root ile görürsün diye tahmin ediyorum. Ki bunları da ne diye göresin? :D Gerek yok yani. :D
Çok teşekkürler. O zaman şüphe duymaya gerek yok yani dimi? AV bir sıkıntı görmedi kendim dosyalarda da yanlış bir şey görmedim bir sıkıntı yoktur sanırsam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı