Android'de hafıza temizlemek & yönetmek için en iyi uygulama nedir?

Hatta bir fotoğrafım ortalama 5MB
İnternetten okuyunca anladım. Ben Google Fotoğraflara atılınca atılan dosyanın kalitesi azaltılıyor diye biliyordum. Sadece 16MP üstü fotoğraflar ve 1080p çözünürlük üstü videolar sıkıştırılıyormuş.

Karşılaştırma yazısı:
""Google Drive ve Fotoğraflar'ın farklılık gösterdiği bir başka önemli alan da depolama alanıdır. Google, Google Foto’nun durumunda sınırsız depolama sunar. Ancak, bir şart var.

Google, fotoğrafları sıkıştıracak ve 16MP’de kaydedecektir. Videolarda 1080p'ye sıkıştırılacaktır. Bu, Yüksek Kalite modu olarak bilinir. Düzenli bir kullanıcı için
16MP, fazlasıyla yeterli. Ancak profesyonel bir fotoğrafçıysanız, sıkıştırma kalite kaybına neden olabilir.

Medyayı orijinal kalitesinde yüklemek istiyorsanız, Google 15GB boş alan sunar. Bu alan Google Drive, Gmail ve Google Foto’da paylaşılıyor. Orijinal Kalite modunu seçerseniz,
medya 15GB'ın altında kabul edilecektir.""

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı