Android'de Launcher değiştirmek performans arttırır mı?

pressf

Centipat
Daha fazla  
Android telefonuma Launcher yüklemek istiyorum. Performansı arttırma olayı falan varmış ne bileyim bu Launcher'lar kişilere, uygulamara izin istiyor bilgi falan çalar mı güvenilir mi? Hangi Launcher'i önerirsiniz? Telefonuma zarar gelmesini de istemiyorum. Batarya, güç, performansta azalma falan olmasın. Önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Android kullandığım dönemlerde Nova Launcher vardı çok kullandım. Çok hafif launcherdı, bi bakın isterseniz hala Play Store’da mevcutsa

Android kullandığım dönemlerde nova Launcher vardı çok kullandım. Çok hafif Launcher'dı, bir bakın isterseniz hala Play Store'da mevcutsa.

Hocam ben mi yanlış indirdim bilmiyorum. Tabletimde onu kullandım tablet siyah ekranda kaldı. (ekranda sürekli hata çıkmaktan Launcher'ı silemedim.)

Android telefonuma Launcher yüklemek istiyorum. Performansı arttırma olayı falan varmış ne bileyim bu Launcher'lar kişilere, uygulamara izin istiyor bilgi falan çalar mı güvenilir mi? Hangi Launcher'i önerirsiniz? Telefonuma zarar gelmesini de istemiyorum. Batarya, güç, performansta azalma falan olmasın. Önerileriniz nedir?

Performans artışı çok olmaz hocam daha hızlı ve hareket anlamında kasma hissi azalır

Kaynak kullanımını azaltma ihtimalinden dolayı evet. Launcher olarak Nova ve Smart öneririm. Ayrıca buradan duyup root ve ROM işlemi yapacaksanız konu açın.

Hocam yani arttırmaz bile denebilir, aksine daha da azaltabilir. En fazla arayüz geçişleri hızlanır. Kurmanıza değmez. Eğer ki yapabilecekseniz ROM atmanız işe yarar. Lakin garanti veremem. Cihaz Brick de olabilir.

Cihazınıza en iyi performansı veren Launcher kendininkidir. Çünkü cihaza özel yapılıyor. ROM içinden geliyor. Başka bir launcher sizin performansınızı çok artırmaz. Performans ROM ile alakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı