Android'de Overclock yapmak mümkün mü?

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Bahsettiğim telefona kök erişimi sağladıktan sonra işlemci ve grafik birimini maksimum seviyede tutmaya zorlayan uygulamalar değil. Gerçekten o maksimum hızın üstüne çıkmayı sağlayabilecek bir yöntem var mı?

Bahsettiğim telefona kök erişimi sağladıktan sonra işlemci ve grafik birimini maksimum seviyede tutmaya zorlayan uygulamalar değil. Gerçekten o maksimum hızın üstüne çıkmayı sağlayabilecek bir yöntem var mı?

Root olup işlemci overclock yapabilirsin.

Zaten kök erişimi root oluyor hocam, peki bunu yapmanın yöntemi nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zamanında overclock yapılı kernel yüklemiştim. Overclock yapabiliyorsun ancak hem şarjı hemde bataryayı bitiriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yazdıklarımı hiç okudunuz mu merak etmeye başladım. Bu yöntemleri zaten biliyorum cihazın verdiği en yüksek hızda cihazı sabit tutuyor(veya buna çabalıyor) bu gerçek anlamda bir OC değil zaten. Benim dediğim bu hızın üstüne çıkmak. Mesela cihaz maksimum 2 GHz destekliyorsa bunu o değerin üstüne çıkarmak.

Tavsiye etmem açıkçası.

Tavsiye etmem açıkçası.

Kendi kullandığım cihaza yapmak gibi bir niyetim yok ama evde öylece yatan ve atsan atılmaz satsan satılmaz birkaç cihazım var. Kurcalamak ve eğlence için.

Yeni konular

Geri
Yukarı