Android'deki AOD iOS'daki AOD gibi nasıl yapılır?

Ablaci

Hectopat
Herkese selam. Android kullanıyorum, Android'in Always on Display'inde sadece saat varken iOS'da duvar kâğıdımız da gözüküyor. Bunu Android'de yapmanın bir yolu var mı?

Dosya Ekleri

• iphone-14-pro-always-on-display.jpeg
    iphone-14-pro-always-on-display.jpeg
    92 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam. Android kullanıyorum, Android'in Always on Display'inde sadece saat varken iOS'da duvar kâğıdımız da gözüküyor. Bunu Android'de yapmanın bir yolu var mı?
Aleyküm selam. Biraz araştırdım da iPhone'da böyle olmasının nedeni galiba daha az güç tüketecek şekilde yapabilmeleri. Ekranı 1Hz'e düşürüyormuş ve başka yararlı şeyler de var. Android'de sanırım bunu yapan henüz çıkmadığından şu an sadece bazı uygulama veya yöntemlerle yapılabiliyor. Bu arada amoled yanığına da davetiye çıkarması muhtemel.

A.s. Biraz araştırdım da iphone'da böyle olmasının nedeni galiba daha az güç tüketecek şekilde yapabilmeleri. Ekranı 1hz'e düşürüyormuş ve başka yararlı şeyler de var. Android'de sanırım bunu yapan henüz çıkmadığından şu an sadece bazı uygulama veya yöntemlerle yapılabiliyor. Bu arada amoled yanığına da davetiye çıkarması muhtemel.

Android cihazlarda da ekran 1 Hz'e düşebiliyor. Ekranı tamamı çalışırken çok fazla güç harcar. Android cihazlarda ekranın çok az pikseli çalışır durumda kalıyor.

Android cihazlarda da ekran 1 Hz'e düşebiliyor. Ekranı tamamı çalışırken çok fazla güç harcar. Android cihazlarda ekranın çok az pikseli çalışır durumda kalıyor.
Aslında biliyorum da olayı uzatmadım. Zaten olay ekranda ve ekranlar samsung'un ama AOD'da android tarafında bu 1Hz olayını kullanmadıkları söyleniyor. AOD sevenler beklesin :).

Geri
Yukarı