Android'e geçiş yapmalı mıyım?

Bütçe
4000-7000

dionysoss

Kilopat
Daha fazla  
Uzun süredir 6S kullanıyorum ve IOS'u seviyorum. Bütün her şeyim tamamen ICloud'da kayıtlı. Aslında hiç geçiş yapmaya niyetim yok ama bütçe sıkıntılı malum fiyatlar ortada. Şu an cebime bir miktar para giriyor (mining vs) ama yüksek bir miktar değil tabii. Artık 6S zamanını doldurdu ki bu zamana kadar iyi dayandı. Artık eskisi gibi performanslı değil ve teknolojisi eskidi. Artık büyük ekranlı bir telefon istiyorum, film izleyemiyorum ekranı küçük olduğu için.

6S'i de satıp 2 ay civarı süre içinde 4000 TL bandında Galaxy A52-A72 (ya da başka öneriniz varsa) alabilirim. Ya da daha uzun dayanıp iPhone 11 için para biriktirmeyi deneyebilirim. Ama şimdi zaten öğrenciyim al gücünün yettiğini, ileride çalışırken zaten dönerim IOS'a diyorum da bir yandan da hem geçiş yapmanın zorluğu, hem de IOS'a olan alışkanlığım ve sevgim yüzümden de aşırı kararsızım.

Genel ekran sürem 6-7 saat arası, belki büyük ekranlı telefon alırsam film vs için 2-3 saat daha eklenebilir. Yeni alacağım telefonun bu kullanımı 1 gün rahat kaldıracağını düşünüyorum zaten oyun oynamam telefonda çoğu sosyal medya.
Benim için önemli olan günlük kullanımda kasmasın oyun oynamıyorum Hz vs önemsiz, şu an 6S'te en sinir olduğum uygulama değiştirdiğimde diğer uygulamanın sıfırlanması olmasın, kamerası çok önemli kamerası iyi olsun, ekranı kaliteli olsun yeterli. Uzun oldu ama cevaplarınızı bekliyorum :).

Bence SE 2020 alın. Hem yabancılık çekmezsiniz hem de iCloud hesabınızıdaki satın alımlar boşa durmaz. Android isterseniz A52 derim.
Aslında uzun bir süre SE 2020 almayı istiyodum ama tamamen aynı tasarım olması ve küçük ekranı yüzünden almaktan vazgeçtim. XR düşündüm ama bir tık eskidi mi emin olamadım.

Aslında uzun bir süre SE 2020 almayı istiyordum ama tamamen aynı tasarım olması ve küçük ekranı yüzünden almaktan vazgeçtim. XR düşündüm ama bir tık eskidi mi emin olamadım.

XR bütçenin üstünde değil mi? Bir tık eski olsa da rahat 5 yıl ömrü var. A12 bionic boru değil. Halen SD888 kadar güçlü.

A12 ve SD888 mi? :D

Çok çekirdekte alması normal. Ancak dikkatli bakarsanız tekli çekirdekte denkler. Üstelik özel yazılım sayesinde SD888'den daha iyi çalışır. Ayrıca IPhone'un AnTuTu puanı ile Android AnTuTu puanı karşılaştırmak yanlış. Farklı şekillerde ölçlüyor.

Çok çekirdekte alması normal. Ancak dikkatli bakarsanız tekli çekirdekte denkler. Üstelik özel yazılım sayesinde SD888'den daha iyi çalışır. Ayrıca IPhone'un AnTuTu puanı ile Android AnTuTu puanı karşılaştırmak yanlış. Farklı şekillerde ölçlüyor.

A12 işlemciler iPhone X de var iPhone X in rakibi de S9+ dı sen S21+daki işlemci ile iPhone 10 dakini karşılatırıyorsun.

A12 işlemciler iPhone X de var iPhone X in rakibi de S9+ dı sen S21+daki işlemci ile iPhone 10 dakini karşılatırıyorsun.

12 biyonikler XS, XR, XS Max ve iPad 8. nesil de var. IPX de ise A11 biyonik var. Sana şöyle söyleyeyim. 3 yıllık işlemci olmasına rağmen halen yepyeni işlemcilere kafa tutabiliyor.

Geri
Yukarı