Angular bitti mi?

Ben .NET'e aşina olduğum için Angular öğreniyorum. Yoksa direkt React öğrenecektim. Peki bunu neden öğrenmeliyim? Yazımı daha mı kolay?
Mesela Angular veya React'te 20 satır kod yazıyorsan Svelte'te 10 satır kod yazıyorsun. Hız bakımından da Svelte önde fakat yeni yeni gelişiyor. Mesela Spotify ve IKEA web sitesinde Svelte kullanıyor.

React'in topluluğu çok büyük dokümanı bile Türkçe dil desteğine sahip ama yazımı karmaşık .

Mesela Angular veya React'te 20 satır kod yazıyorsan Svelte'te 10 satır kod yazıyorsun. Hız bakımından da Svelte önde fakat yeni yeni gelişiyor. Mesela Spotify ve IKEA web sitesinde Svelte kullanıyor.

React'in topluluğu çok büyük dokümanı bile Türkçe dil desteğine sahip ama yazımı karmaşık .
Anladım dostum. Aslında geleceğe yatırım olarak öğrenmek çok yararlı olur. Fakat ben günü kurtarmak adına şimdilik bunu öğrenemeyeceğim :) İleride zaten yüksek ihtimal öğrenmek zorunda kalacağım.

Kesinlikle bitmedi.Bu safsatalara kulak asma.

Etrafta react diye dolaşanlarada aldanma.
Bir kere MVVM rahatlığı diğerlerinde yok.
Anguların developere verdiği rahatlığı diğerleri veremiyor.Çünkü angular bir framework'dür diğerleri ise kütüphane.

Ayrıca angular 9'dan sonra gelen Ivy render ile popülerliği katlanarak artmaktadır.
Kod temizliği açısından angular diğer dillerden bence çok çok daha üstün.özellikle react'da JSX yazmak kadar saçma birşey görmedim her an proje spagettiye dönecekmiş gibi geliyor bana.

Ayrıca reacttan angulara dönen şirketlerlede karşılaştım.

He hiç bir dilin diğerine karşı üstünlüğü yoktur.Ama ben anguların verdiğini bana verebilen başka bir javascript tabanlı dil görmedim.

Yinede karar senin tek diyebileceğim PHP'den uzak dur :D

Geri
Yukarı